Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır? Clubhouse, Clubhouse Software, yazılım geliştirme ekipleri için proje yönetimi yazılımı geliştiren bir Amerikan yazılım şirketidir. Clubhouse, mevcut iş akışınızı kolaylaştıran ve iyileştiren işbirliğine dayalı proje yönetimidir.

Clubhouse Nedir?

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse şirketinin kendini şöyle açıklıyor:  Clubhouse olarak Misyonumuz, yazılım geliştirme ekiplerinin ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlamaktır. Bu nedenle, proje planlamasından ürün yaratıcılığına kadar ekiplerin gerçekten kullanmak istediği en sezgisel ve eğlenceli proje yönetimi platformunu sağlamak için Clubhouse'u yarattık.

Clubhouse Paul Davison ve Ronan Seth tarafından geçen yıl kuruldu. Uygulamanın şu anki değeri 1 milyar dolara ulaştı.

 Clubhouse, Son günlerde sosyal medyada her an bu uygulamaya rastlamak mümkün. Dünyanın en ünlüleri de en zenginleri de  Clubhouse kullanıyor. Yazılı yerine sesli iletişimi yeniden gündeme getiren Clubhouse’ta kullanıcılar sohbet odalarına girerek karşılıklı olarak birbirlerine ses kaydı gönderiyor. Sohbet odalarının hepsinin bir konusu var. Sohbet odalarının kurucuları aynı zamanda moderatör oluyor.  Clubhouse'da bir moderatör sohbet odasındaki kullanıcılara konuşma izni veriyor.

Clubhouse'da konuşmak isteyen kişi izin talebi gönderiyor. Uygulama takma isimler ile takılmanıza izin vermiyor. Aynı zamanda ses kayıtlarında taciz, nefret suçu ve dezenformasyon yapmak yasak.

CLUBHOUSE'DA SES KAYITLARIMIZ GÜVENDE Mİ?

İletişimin gizliliğine gelecek olursak Clubhouse herhangi bir şikayet gelmemesi durumunda ses kayıtlarının silindiğini söylüyor. Bir konuşma 'spam'lenirse ses kaydı Clubhouse tarafından dinleniyor ve duruma göre kullanıcıya bir yaptırımı oluyor.

2020’de kullanıma sunulan Clubhouse uygulaması son günlerde kullanıcıların en çok merak ettiği sosyal ağ platformlarından biri. Kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan uygulama, davetiyeye dayalı üyelik sistemiyle, Facebook ve Twitter gibi diğer birçok sosyal ağ uygulamasından ayrışıyor.

Clubhouse uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Clubhouse’a nasıl üye olunur, davetiye zorunlu mu?

Clubhouse uygulaması, 2020'de Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur. Clubhouse'DA Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına dahil olup sesli etkileşim yoluyla tartışmalara katılabiliyor.

Clubhouse'DA Bekleme listesine girmeden uygulamaya üye olmak için, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak şart.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Clubhouse uygulaması sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim imkanı tanıyor. Clubhouse'DA Konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor, ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor.

Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, gönderi ya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor. Clubhouse UygulamaSI şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Clubhouse'U Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Clubhouse'da kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor. Clubhouse'da halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor. Clubhouse'da Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

Popülerliği günden güne artan uygulamanın Android cihazlar için de geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Japonyalı Akademisyenler Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir araya geldi.
  • Üsküdar Üniversitesi, Türk Kızılay, Haydi Tut Elimi Derneği ve Gönüllülük Elçileri Sessiz İyilikler Platformu iş birliği ile “Akıldan Kalbe, Gönülden
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan Mevlid’i Nebi Haftası Kapsamında Din Görevlileriyle buluştu.
  • Prof. Dr. Tarhan’ın yazısı Harvard Business Review’in En Çok Okunanları Arasında yerini aldı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı’yı ziyaret etti.
  • Beyin araştırmacısı Nataliia Fedorchenko'nun özgeçmişindeki bu üç kelimenin arkasında savaş ve uçuş ve şu anda Forschungszentrum Jülich'teki İnsan Bey
  • Randevu Al