CİNSELLİKTE ORTAK TAKINTI

CİNSELLİKTE ORTAK TAKINTI

Hürriyet Aile

Evlilikte cinsel yaşamda yaşanan  bazı problemler ciddi boyutlara ulaşabiliyor. İşte uzman görüşleri…

 


Artık penis boyu takıntısının sadece erkeklerde değil kadınlarda da olduğunu söyleyen Uzman Psikolojik Danışman A. Cem Keçe, normal ölçülerini bilmeden bu konuyu kompleks yapan erkeklerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Keçe, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Geçmişten bugüne kadar çok yanlış bir şekilde penis boyu erkekliğin bir göstergesi olarak algılanmış, takıntıya dönüşmüş ve birçok erkeğin kabus yaşamasına yol açmıştır. Yani penis boyu bir güç sembolü haline getirilmiş ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır.

Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek, organının boyutu hakkında ciddi kuşkular yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ereksiyonda bu değer ortalama 14 cm olur. İdeal penis uzunluğu diye bir kavram dile getirmek gerekiyorsa bu ancak ülkelere göre yapılabilir ve ortalama değerler göz önünde bulundurulabilir.

Ülkemizde ortalama penis boyu 14 cm’dir. Penisinin büyük olmadığından endişe duyan, özgüvenlerini kaybeden ve kendini kahreden erkekler ereksiyon güçlüğü, erken boşalma, cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsel isteksizlik gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalabiliyorlar.

Yaptığımız araştırmalarda penis boyunu takıntı haline getirmeyen erkeklerin cinselliği daha doyurucu yaşadığı ve partnerlerini daha mutlu ettikleri ortaya çıkmıştır.

Çiftlerin cinsel hayatlarını daha doyurucu yaşayabilmeleri için; penis boyundan daha ziyade birbirlerine güvenmeleri gerekir, dokunmanın verdiği hazza odaklanmaları gerekir, samimi ve açık konuşabilmeleri gerekir, koşulsuzca birbirlerini sevmeleri, saygı duymaları ve birbirlerine şefkat göstermeleri gerekir.

Ayrıca cinsel bilgi düzeylerini artırmaları da gerekir. Erkelerdeki penis boyu takıntısının kadınları da etkilediğini görüyoruz. Yani penis boyu takıntısı sadece erkeklerde değil kadınlarda da var.”

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al