'Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil'

Prof. Dr. Haydar Sur: Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil

'Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil'

Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu Sağlık Bilimleri Fa'Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil'kültesi'nin Ebelik Haftası kapsamında düzenlediği “Güvenli Cinsellik” seminerine ev sahipliği yaptı. Prof. Dr. Haydar Sur “Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil, aksine konuşulmaması bazı şeylerin yanlış öğrenilmesine ve hastalıklara yol açabilecek büyük bir tehlike” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur’un açılış konuşmasıyla başlayan programın diğer konuşmacıları Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güler Cimete ve Üreme Sa'Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil' 2ğlığı Eğitimcisi Nurşen Kambur’du.

Prof. Dr. Haydar Sur’un “cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil, aksine konuşulmaması bazı şeylerin yanlış öğrenilmesine ve hastalıklara yol açabilecek büyük bir tehlike” cümleleri ile başlayan seminer de Sur, cinsellikle ilgili konuların ehli kişilerle dinen de bilimsel olarak da konuşulması gerektiğinin üzerinde durdu.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin kadınların ve erkeklerin genital sistem anatomisi üzerinde durarak çalışma sistemlerinden ve farklılıklarından bahsetti. Erkek sisteminde işlerin biraz daha basit, kadınların sistemininse oldukça komplike olduğuna değinen Ertekin, sünnetli erkeklerin daha sağlıklı olduğunu hatta sünnetli erkeklerin eşlerinin de sağlık açısından daha güvende olduğunu açıkladı.

'Cinsellik konuşmak utanılacak bir olgu değil' 3Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güler Cimete, “cinsel ilişki sorumluluk isteyen bir deneyimdir ” dedi.  Nurşen Kambur da gebelikten korunma yolları ve güvenli cinsel ilişkiye dair bilgiler verdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda gelen cevap. Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda ilk sıraya "cin
  • Pandemi sürecinde sürekli aynı evde bulunmak, yaşamın rutine binmesi, özel alan ihtiyacının artması ve kişisel bakımın azalması gibi nedenler partner
  • İlişkilerde Cinsellik olmazsa olur mu? SAĞLIKLI VE DOYUMLU BİR CİNSELK YAŞAM NASIL OLMALI? CİNSEL YAŞAMDAKİ SORUNLAR HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?
  • Aldatılan kişiler sürekli kendinizi mi sorguluyorsunuz. "Neden aldatıldım" mı diyorsunuz...
  • Sağlıklı cinsel yaşantı , mutluluk, iyi uyku, beden ve ruh sağlığı getiriyor...
  • Cinsel sorunların kaynağı bilgisizlik ve yanlış inanışlar. Her üç kişiden biri cinsel işlev bozukluğu yaşıyor.
  • Randevu Al