CİNSELLİĞİ CANLI TUTUN

CİNSELLİĞİ CANLI TUTUN

Formsante     

Baba olmanın verdiği heyecanın yanında "Peki ama seks hayatımız ne olacak?" diye düşünmeye başladınız mı?

 


Endişelenmeyi bırakın ve hamilelikte seks konusunda verdiğimiz önerilere kulak verin. İşte size hamilelik dönemi boyunca yatak odanızı canlı tutmanın 5 yolu:

1. PARTNERİNİZİ DAHA FAZLA ŞIMARTIN


Çikolata, çiçekler, romantik notlar, mum ışığında akşam yemekleri ya da güzel bir masaj kulağa çok klasik ve eski moda gelebilir fakat etkisi tartışılmaz. Her kadın hamilelik döneminde biraz şımartılmak ister. Onu hamilelik sürecinde biraz daha fazla şımartmanızın size hiçbir zararı olmaz değil mi? Bunun karşılığında eşiniz sizi beklemediğiniz bir şekilde ödüllendirebilir. Sürprizlere hazırlıklı olun.

2. ONU HER HALİYLE ARZULADIĞINIZI HİSSETTİRİN

Ona hala çok seksi ve güzel olduğunu söyleyin ve bunu ona gerçekten hissettirin. Kadınlar bu dönemde kendilerini pek çekici ve seksi bulmazlar ve kendine güvenleri iyice kaybolur. Onu ne kadar sevdiğinizi, vücudunun bu haliyle de çok güzel olduğunu ve onu her zaman arzu ettiğinizi söyleyin. Sadece büyümüş ve daha dolgun görünen göğüslerinden dolayı arzulu olduğunuzu sadece kendinize saklayın.

3. AKSİYONA HER ZAMAN HAZIR OLUN

Partnerinizin hamilelik nedeniyle değişen hormonal dengesi nedeniyle seks isteği bazen tavan yapabilir. Bu yüzden onun kendini hazır hissettiği durumlarda siz de hazır olmalısınız. Bu dönemde biraz daha özverili olup onun isteklerine odaklanmanızda fayda vardır.

4. YENİ POZİSYONLAR DENEYİN


Misyoner pozisyonunda vücut ağırlığınızı karına vermek zorunda kaldığınız için bu pozisyon her ikinizi de zorlayabilir. Hamilelik dönemi farklı pozisyonlar denemek için iyi bir fırsattır aslında. Zaman içinde hangi pozisyonun sizin için daha rahat olduğunu deneyerek öğrenebilirsiniz. Kaşık pozisyonu ile yan yatarak, ya da yastık kullanarak destekli bir şekilde eşinizin beline yüklenecek ağırlığı hafifletebilirsiniz. Hamilelik dönemi sayesinde belki de en favori pozisyonunuzu keşfedeceksiniz.

5. ONU KESİNLİKLE SEKS KONUSUNDA STRESE SOKMAYIN

Partnerinizin sırf siz seks yapmak istiyorsunuz diye kendini mecbur ve baskı altında hissetmesine asla izin vermeyin. Özellikle vücudunun iyice irileştiği son aylarda seks için istek duymaması gayet normal. Bu yüzden anlayışlı olmalısınız.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al