Cinayetten önce hatıra fotoğrafı çektirmiş

İsveç'teki kılıçlı saldırganın öğrencilerle çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı.

Cinayetten önce hatıra fotoğrafı çektirmiş
Paylaş:

İsveç'in güneybatısındaki Trollhattan isimli küçük bir kasabada kılıçlı dehşet...

Bir okulu hedef alan maskeli bir saldırgan, iki kişiyi öldürdü. Polisin vurduğu adam hastanede hayatı kaybetti. Olayı mizansen sanan öğrencilerin okulda saldırganla çektirdikleri bir fotoğraf ortaya çıktı. Polis, Trollhattan kentinde yaşayan ve 21 yaşında olan saldırganın olay yerine gelen polislere de kılıçla saldırmak istediği, bu sırada göğsünün altından vurulduğunu açıkladı.

Olayın nedeni konusunda henüz net bir bilgiye ulaşılamasa da İsveç polisi, saldırganın ırkçı saiklerle harekete geçtiğini düşünüyor.

Saldırıya uğrayan okulun yanındaki bir başka okula yönelik de tehdit olduğunu söyleyen polis yetkilileri, tehdidin içeriğine dair bilgi vermedi. Polis öğrencilere "okula gitmemeleri"ni tavsiye etti.

Saldırının gerçekleştiği Kronan isimli okulda anasınıfından dokuzuncu sınıfa kadar 400 öğrenci eğitim görüyor.

ÖĞRENCİLER ŞAKA SANDI

AFP'nin haberinde, öğrencilerin olayı şaka olarak algıladığı belirtildi. İsveç resmi haber ajansı TT'ye konuşan bir öğrenci, "Onu ilk gördüğümüzde, şaka yaptığını sandık. Bir maskesi vardı ve siyah elbiseler giymişti, uzun bir kılıç taşıyordu. Bazı öğrenciler, onunla fotoğraf çektirmek ve kılıca dokunmak istedi" dedi.

Elinde kılıçla okul basarak iki kişiyi öldüren saldırganın öğrencilerle çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

İsveç İçişleri Bakanı Anders Ygeman, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Büyük bir üzüntü ve korkuyla, Trollhattan'daki okula yapılan saldırı haberini aldım. Dualarım kurbanlar ve aileleriyle birlikte" ifadesini kullandı.

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: