Cinayetlerin sırrı çözülüyor

Dünyadaki en önemli adli bilimciler İstanbul’da bir araya geliyor. Cinayetler, olay yeri inceleme, elde edilen bulguların analizleri gelişen teknolojiyle nasıl çözüm bulacağı ele alınacak.

Cinayetlerin sırrı çözülüyor

Dünyadaki en önemli adli bilimciler İstanbul’da bir araya geliyor. Cinayetler, olay yeri inceleme, elde edilen bulguların analizleri gelişen teknolojiyle nasıl çözüm bulacağı ele alınacak.

61 ÜLKE 500 KATILIMCI

cinayetKriminal Polis Laboratuvarları’nın ev sahipliğinde İstanbul Grand Cevahir Hotel’de yarın başlayacak ve üç gün sürecek “2. Uluslararası Adli Bilim Kurumları Birliği Kongresi”ne, 61 ülkeden kriminal, antropoloji ve olay yeri incelemede uzman 500 kişi katılacak. Adli bilimlerin farklı alanlarında 24 bilimsel sunumun yapılacağı kongrenin açılışında ise İçişleri Bakanı Muammer Güler konuşacak.

CİNAYETLERİ SIRRI ÇÖZÜLECEK

“Herkes için Adalet, Adalet için Adli Bilimler” sloganıyla dünyanın en önemli adli bilimcileri ve kriminal uzmanları yeni teknolojik gelişmeleri anlatacak. Kongre, bölgesel işbirliğinin ötesinde tüm dünyadaki Adli Bilim Kurumları’na açık olması nedeniyle bir ilk olma özelliği taşıyor. Kongrenin, dünyanın az gelişmiş ülkelerine adli bilim hizmetlerinin götürülmesi açısından büyük önem taşıdığı kaydedildi. Faili meçhul cinayetlerin çözümü, toplanan delillerin bilimsel açıdan incelenmesi de bu kongrede ele alınacak. Olayların tüm detaylarıyla aydınlatılması için kullanılan teknolojik gelişmeler de anlatılacak. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al