Cinayet işledi, 30 yıl yakalanmadı

Cinayet işledi, 30 yıl yakalanmadı. Patronunu çekiçle öldürdü, adı yanlış yazıldığı için 30 yıl yakalanamadı.

Cinayet işledi, 30 yıl yakalanmadı

Singapur'da maaş kavgasında patronunu çekiçle öldürmekle suçlanan ve polis kayıtlarında adı yazılırken harf hatası yapıldığı için 30 yıl boyunca yakalanamayan Malezyalı inşaat ustası 8,5 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

Mahkeme kayıtlarına göre, Malezya'da yaşayan 61 yaşındaki Arumugam Veerasamy, Ağustos 1986'da birlikte içki içerken patronu Muthiah Kutha Lingam'dan 1000 dolarlık alacağını istedi.

Çıkan kavga sonunda Arumugam, patronunun başına ve göğsüne üç kez çekiçle vurdu. Arumugam, patronu kanlar içindeyken olay yerinden kaçıp Woodlands sınır kapısından Malezya'ya geçti.

43 yaşındaki Muthiah ise akşam saatlerinde diğer işçiler tarafından ölü bulundu.

Bira şişesindeki parmak izlerinden yakalandı

Malezya polisi, Arumugam'un çalışma iznindeki ismiyle yakalama emri çıkarttı. Ancak Arumugam, ismi yanlış yazıldığı için olaydan sonra defalarca Singapur'a gelip inşaatlarda çalışmasına rağmen yakalanmadı. Singapur polisi 2006'da parmak izi sistemine geçti.

10 yıl sonra tekrar Woodlands sınır kapısına gelen Arumugam, bira şişesindeki parmak izlerinden bu kez gözaltına alındı.

Arumugam bugün sonuçlanan mahkemede, suçlamaları kabul etti. Avukatı, Arumugam'un arandığını bilmediği için Singapur'a gelip gitmeye devam ettiğini söyledi.

Yargıç, savcılığın patronunu "acı içinde kıvranarak ölüme terk etmekle" suçladığı Arumugam'a suçunu kabul ettiği için 8,5 yıl hapis ceza verdi.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’nin en çok takip edilen sosyal medya platformlarından ‘Sözler Köşkü’nün ‘Beni İkna Et’ konseptinin
  • Demokrasinin sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda bir değer olduğunu vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, demokrasinin ailede başl
  • Bilim insanları beyin sağlığı için 20 maddelik uluslararası mutabakata imza attı.
  • Avusturya asıllı Amerikalı psikiyatrist, nörolog, fizyolog, davranış biyoloğu, biyokimyager Eric Richard Kandel, Ağustos ayının sonunda emekli oluyor.
  • Uzay Ortamının Psikolojiye Etkilerini Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç yazdı...
  • Randevu Al