CİLDİNİZ RUHUNUZUN AYNASI!

CİLDİNİZ RUHUNUZUN AYNASI!

Habertürk

Mutluluk ve huzur cilt sağlığına da yansıyor biliyor muydunuz? Cildinizin parlamasını istiyorsanız okuyun.

 


Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bradley, mutluluk ve huzurun cildin en büyük ilaçlarından olduğunu belirterek, "Bana cildinizi gösterin, size ruh halinizi söyleyebilirim" dedi. Cildin en iyi ilacının doğal mineralli sular olduğunu belirten Dr. Yasemin Bradley, pahalı krem ve losyonların harikalar yaratacağı düşüncesinin yanlış olduğunu belirterek, "Cilt, vücuttaki her doku gibi sürekli kendini yeniliyor.

Vücudun cildi yenilemek için kullandığı materyal de tamamen yediklerimiz-içtiklerimizden sağlanıyor. Çoğu kişi beslenme şekillerinin de cilt üzerinde etkisi olabileceğini akıllarına bile getirmeden pahalı kremler-losyonlara yöneliyor, her yeni çıkan ürünün harikalar yaratacağını düşünerek hemen satın alıyor. Oysa sağlıklı bir cildin en büyük sırrı onu içeriden beslemekten ibaret" dedi.
a
"Cildinizin sağlıklı bir şeklide parlamasını istiyorsanız cilt sağlığı için zorunlu olan besinleri içeren yiyeceklerle beslenin" diyen Bradley, cilt güzelliği için tüketilmesi gerekli olan besinleri şöyle sıraladı:

"Günde 1,5 litre doğal mineralli su için. Cilt sorunu olanlara daha fazla su içmelerini öneriyorum.

Bir sürahi sıcak suyun içine elma ?portakal veya sevdiğiniz meyvenin dilimlerini, tarçın çubukları veya nane yaprakları atın. Kışın sıcak yazın soğuduktan sonra gün boyunca bunu için. Deniz ürünleri, tam ekmek, et-özellikle koyun ve dana eti-,peynir, yumurta sarısı, zencefil kökü, buğday ürünleri, karaciğer, susam-ayçiçeği çekirdekleri, kakao, esmer pirinç, badem, bezelye, turp Ton, somon, uskumru, hamsi, sardalya, keten tohumu, ceviz. ayçiçeği, soya, mısır özü yağları, ceviz, fındık, badem, havuç, domates, patates, koyu yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller, kereviz, avokado, kırmızı ve yeşilbiber tüketin. Koyu yeşil yapraklı sebzeler, narenciye grubu meyveler, çilek, brokoli, kavun, bezelye, soğan, lahana, brüksel lahanası, domates. Sebze yağları, zeytinyağı, balık yağı, yumurta sarısı, domates, koyu yeşil yapraklı sebzeler, ceviz, fındık, badem, fıstık, susam mutlaka tüketin"

Bu arada cildin düşmanlarını da açıklayan Yasemin Bradley, cildi ençok yaşlandıran etkenlerin de Stres, Sigara, Güneşte aşırı kalmak, Hava kirliliği, Aşırı hayvansal yağ tüketimi ve Yeterli su içmemek olarak tanımladı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al