CİLDİNİZ RUHUNUZUN AYNASI!

CİLDİNİZ RUHUNUZUN AYNASI!

Habertürk

Mutluluk ve huzur cilt sağlığına da yansıyor biliyor muydunuz? Cildinizin parlamasını istiyorsanız okuyun.

 


Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bradley, mutluluk ve huzurun cildin en büyük ilaçlarından olduğunu belirterek, "Bana cildinizi gösterin, size ruh halinizi söyleyebilirim" dedi. Cildin en iyi ilacının doğal mineralli sular olduğunu belirten Dr. Yasemin Bradley, pahalı krem ve losyonların harikalar yaratacağı düşüncesinin yanlış olduğunu belirterek, "Cilt, vücuttaki her doku gibi sürekli kendini yeniliyor.

Vücudun cildi yenilemek için kullandığı materyal de tamamen yediklerimiz-içtiklerimizden sağlanıyor. Çoğu kişi beslenme şekillerinin de cilt üzerinde etkisi olabileceğini akıllarına bile getirmeden pahalı kremler-losyonlara yöneliyor, her yeni çıkan ürünün harikalar yaratacağını düşünerek hemen satın alıyor. Oysa sağlıklı bir cildin en büyük sırrı onu içeriden beslemekten ibaret" dedi.
a
"Cildinizin sağlıklı bir şeklide parlamasını istiyorsanız cilt sağlığı için zorunlu olan besinleri içeren yiyeceklerle beslenin" diyen Bradley, cilt güzelliği için tüketilmesi gerekli olan besinleri şöyle sıraladı:

"Günde 1,5 litre doğal mineralli su için. Cilt sorunu olanlara daha fazla su içmelerini öneriyorum.

Bir sürahi sıcak suyun içine elma ?portakal veya sevdiğiniz meyvenin dilimlerini, tarçın çubukları veya nane yaprakları atın. Kışın sıcak yazın soğuduktan sonra gün boyunca bunu için. Deniz ürünleri, tam ekmek, et-özellikle koyun ve dana eti-,peynir, yumurta sarısı, zencefil kökü, buğday ürünleri, karaciğer, susam-ayçiçeği çekirdekleri, kakao, esmer pirinç, badem, bezelye, turp Ton, somon, uskumru, hamsi, sardalya, keten tohumu, ceviz. ayçiçeği, soya, mısır özü yağları, ceviz, fındık, badem, havuç, domates, patates, koyu yeşil yapraklı sebzeler, baklagiller, kereviz, avokado, kırmızı ve yeşilbiber tüketin. Koyu yeşil yapraklı sebzeler, narenciye grubu meyveler, çilek, brokoli, kavun, bezelye, soğan, lahana, brüksel lahanası, domates. Sebze yağları, zeytinyağı, balık yağı, yumurta sarısı, domates, koyu yeşil yapraklı sebzeler, ceviz, fındık, badem, fıstık, susam mutlaka tüketin"

Bu arada cildin düşmanlarını da açıklayan Yasemin Bradley, cildi ençok yaşlandıran etkenlerin de Stres, Sigara, Güneşte aşırı kalmak, Hava kirliliği, Aşırı hayvansal yağ tüketimi ve Yeterli su içmemek olarak tanımladı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al