Çikolata yiyerek kilo vermek mümkün!

İngiltere'deki John Moores Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre akşam yemeğinden önce bitter çikolata yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu belirtildi.

Çikolata yiyerek kilo vermek mümkün!

İngiltere'de yapılan araştırmaya göre akşam yemeğinden önce çikolata yemenin kilo vermeye yardımcı olduğu ortaya çıktı. 

Daily Mail'in haberine göre Liverpool şehrinde yer alan John Moores Üniversitesi'nde 50-65 yaş arasındaki gönüllü kadınlarla gerçekleştirilen araştırmada, akşam yemeğinden önce bir parça bitter çikolata yiyen katılımcıların yüzde 25 daha az yemek tükettikleri gözlendi.

Özellikle bitter çikolata yemenin öneminin altını çizen bilim insanları, beyaz ya da sütlü çikolata yiyenlerin ise aynı yöntemle kilo alabileceğini belirtti. 

Bilim insanları, araştırma sonucu ortaya çıkan sonuçların kilo kontrolü için çikolata yemeyi teşvik edici değil, çikolata yemek isteyenler için en doğru çeşit ve saati belirtmek için yapıldığını belirtirken bitter çikolatada yer alan polifenol bileşenlerinin yemekte alınan karbonhidratların sindirimini yavaşlattığı ve böylece iştahın azaldığını belirttiler. 

DAILY NEWS

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Randevu Al