Deprem Travma Psikolojisi

Çevik Kuvvet Müdüründen duygulandıran konuşma!

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz hafta Beşiktaş’taki hain terör saldırısına tepki olarak bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Çevik Kuvvet Müdüründen duygulandıran konuşma!

Yürüyüşün sonunda Üsküdar Çevik Kuvvet Bölge Müdürlüğü polislerine ve menfur saldırıda yaralanan Çevik Kuvvet Bölge Müdürü Kayhan Şahan’a taziye ziyaretinde bulunan öğrencilere Şahan’ın yerine vekalet eden Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çakır’ın yaptığı konuşma herkesi duygulandırdı. Çakır, “Yanımızda olduğunuz sürece Allah izin verirse hiçbir zaman yıkılmayacağız. Düşünceler ve görüşler bazında, bir elin beş parmağı birbirinden farklı ama hepsi sonuçta bir bileğe bağlı, bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz” dedi. Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü tarafından organize edilen ziyarete, öğrenci konseyi ve kulüplerden toplam 300 öğrenci katıldı.

Çevik Kuvvet Müdüründen duygulandıran konuşma!Çarşı Yerleşkesi’nde bir araya gelen öğrenciler, burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı ve polis yeminini okuduktan sonra Türk bayraklarıyla Bağlarbaşı’ndan Üsküdar Çevik Kuvvet Müdürlüğü’ne kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Terörü Lanetliyoruz” ve “Kahramanlar Can Verir Yurdu Yaşatmak İçin” pankartları taşıyan Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, teröre tepki sloganları attı.

Çevik Kuvvet Binası’na ulaşan öğrenciler, burada da İstiklal Marşı ve polis yeminini okuduktan sonra 30 kişilik bir heyetle, bombalı saldırıda yaralanan Şube Müdürü Kayhan Şahan’ın yerine vekalet eden Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çakır’ı makamında ziyaret etti, kendisine karanfiller sundu ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaretin ardından bina önündeki diğer öğrencilerle bir araya gelen Emniyet Müdür Yardımcısı, mÇevik Kuvvet Müdüründen duygulandıran konuşma! 2oral veren nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve bir konuşma yaptı.

“Bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz”

Çakır; “Benim sizden istediğim tek bir şey var. Bizim yanımızda olmak istiyorsanız eğer okuyup, mezun olup, bizim başımıza düzgün birer yönetici, düzgün birer işadamı, düzgün birer vatandaş olduğunuz sürece, hem polisin, hem askerin hem de devletimizin yanında olursunuz. Yanımızda olduğunuz sürece Allah izin verirse hiçbir zaman yıkılmayacağız. Düşünceler ve görüşler bazında, bir elin beş parmağı birbirinden farklı ama hepsi sonuçta bir bileğe bağlı, bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz.” dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al