Deprem Travma Psikolojisi

Cennete giden bilim adamı!

Newsweek dergisine makale yazan Alexander, deneyiminin, bir bilim adamı olarak inandıklarını tepetaklak ettiğini söylüyor. İşte 'cennete' giden bilim adamı!

Cennete giden bilim adamı!

Newsweek dergisine makale yazan Alexander, deneyiminin, bir bilim adamı olarak inandıklarını tepetaklak ettiğini söylüyor. İşte 'cennete' giden bilim adamı!

E-coli bakterisinin beynine sızması nedeniyle komaya giren Alexander’ın neokorteks bölümü tamamiyle etkisiz hale gelmişti. Komaya girmesinin yedinci gününde bilincinin açıldığını belirten Alexander deneyimini şöyle anlattı:  “Bulutların olduğu bir yerdeydim. Büyük, pofidik pembe-beyaz bulutlar, derin mavi-siyah gökyüzünün üzerindeydi. Bulutların üzerinde transparan, parlak varlıklar vardı. Bu varlıklar dünyada gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu, daha üstün varlıklardı. Yanımda bir kadın vardı. Altın kahvesi saçları güzel yüzünü çevreliyordu. Kelime kullanmadan benimle konuştu. Mesajı içimden rüzgar gibi geçti: ‘Seviliyorsun, sonsuza dek. Korkacak bir şey yok. Burada sana bir şeyler göstereceğiz ama geri gideceksin.” Daha sonra karanlık bir kürenin içinden geçtiğini söyleyen Alexander, yedi günün sonunda mucizevi bir şekilde uyandığını söyledi. MİLLİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al