ÇEKİCİLİK SİMETRİK

ÇEKİCİLİK SİMETRİK

Milliyet

Bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda çekiciliğin bilimsel kanunları olduğunu ortaya çıkardı. İşte detaylar.

 


The Independent gazetesi bu konuyu inceleyen bilimsel araştırmaları derledi ve çekiciliğin bilimsel kanunlarını şöyle özetledi:

* Hem kadınlar hem de erkekler simetrik fiziğe sahip kişilerin daha çekici olduklarını düşünüyorlar.

* Kadınlar, boy/kilo oranı 20.85 olan erkekleri çekici buluyor.

* Erkekler ince belli, geniş kalçalı kadınları beğeniyor ve böyle kadınların çocuk bakımında yetenekli olduğunu düşünüyorlar.

* New Mexico Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kadınlar, oksidatif stres seviyesi düşük olan erkekleri fiziksel olarak çekici buluyorlar. Yaşlanmada rol oynayan oksidatif stres, antioksidanlar serbest radikalleri engelleyemediği zaman ortaya çıkıyor. Bu aşırı durumlarda kanser gibi hastalıklara da neden oluyor. Yani kadınlar sağlıklı erkekleri çekici buluyorlar.

* Erkekler uzun bacaklı kadınları, kadınlar daha kaslı imajı yarattığı için gövdesine oranla daha kısa bacaklı erkekleri tercih ediyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al