Çekici olmadığınızı mı düşünüyorsunuz?

Dişil enerjinin düşük olması kadının çekiciliğini birebir etkileyen bir faktör. Peki bu durum kabullenilmeli mi, yoksa değiştirilebilir mi?

Çekici olmadığınızı mı düşünüyorsunuz?

Kendisini dişi hissetmeyen, bir erkek tarafından arzu edilebilir olmadığını düşünen, kendini çekici hissetmeyen kadınların aslında dişil enerji pasif ya da sönük oluyor ve bu nedenle erkeklerden arkadaş ya da dost muamelesi görüyorlar.

Peki, bir kadın çekicilik değerinin düşük olduğunu; kadınsı olmadığını, dişil enerjisinin düşük olduğunu nasıl anlar?

1- Cinselliğe karşı aşırı kapalı, cinsellikle ilgili endişelere sahip, ilişki korkusu hep vardır.

2- Sevdiği, hoşlandığı erkeğe sadece sokulmak ister, sarılma duygusu baskındır.

3- Genç kızlıktan itibaren hoşlandığı erkekler tarafından bile hep dost, arkadaş, kuzen, kanka muamelesi görür.

4- Erkeklere karşı; özellikle beğendiğini düşündüğü erkeklere karşı şehvet ya da cinsel arzusu yoktur veya sönüktür.

5- Yetişkin olduğu halde romantizm adı altında ilgi duyduğu erkekle seksin asla söz konusu olmadığı hayaller kurup, ilişki düşüncesini buna göre şekillendirir. Hayallerinde mumlar, güzel kıyafetler, masal gibi sahiller, sarılıp koklaşmalar vardır ancak seks yoktur. Cinsel arzularla hareketlenen zihinsel yaşantı söz konusu değildir.

6- Partnerini “O çok iyi biri, çok iyi bir insan, onu çok seviyorum” diye tanımlarken seks söz konusu olduğunda buna bir görev gibi bakıp, yatakta sadece erkeğini mutlu etmeyi düşünür.

7- Dış giyimine önem vermez. İç çamaşırları klasiktir. Kişisel bakım olarak sadece duş almayı yeterli görür. Süslenme ihtiyacı duymaz.

FORMSANTE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al