ÇALIŞANIN ÇOCUĞU DAHA HASSAS

ÇALIŞANIN ÇOCUĞU DAHA HASSAS

Habertürk

ABD’li bilimcilere göre çalışan annelerin çocukları, üç kat daha fazla hastanelik olma riskiyle karşı karşıya.

 


Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi’nden Dr. Melinda Sandler Morrill, araştırma kapsamında, son 20 yıllık okul çağındaki 90 bin çocuğun verilerini araştırdı. Dr. Morill, çalışan annelerin çocukları arasında astım, kırık ve zehirlenme nedeniyle hastanelik olanların sayısının, çalışmayan annelerin çocuklarına oranla fazla olduğunu belirledi.

SUÇLULUK DUYGUSU

Çalışan annelerin çocuklarının hayatlarında en az bir geceyi hastanede geçirme riskinin diğerlerine oranla üç kat yüksek olduğunu gözlemleyen Dr. Morill, “Bunun nedenlerinden biri, annenin çocuğuyla yeteri kadar ilgilenememesi” dedi.

Çocukların hastalanmasının bir başka nedeninin de çalışan annelerin suçluluk hissiyle en küçük sağlık sorunlarında bile doktora koşması olduğunu söyleyen Dr. Morill, “Çalışan annelere daha çok destek olmalıyız” görüşünü dile getirdi. Araştırma sonuçları Sağlık Ekonomileri Dergisi’nde yayımlandı.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al