Deprem Travma Psikolojisi

ÇALIŞAN KADIN VE DEPRESYON

ÇALIŞAN KADIN VE DEPRESYON

NP GRUP

Eş ve annelik rollerinin yanı sıra çalışma hayatının zor ve mücadeleleri ile uğraşmak durumunda kalan kadınların neden depresyona girdiklerini, yaşadıkları sorunları ve nasıl tedavi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında değerlendirilecekler.

 

 
Çalışan kadınların yaşadıkları sorunlar nelerdir? İş yaşamı içinde mücadele etmek zorunda kalan kadınları bekleyen zorluklarla hangi yollarla mücadele etmelidir? Erkeklerle aynı statüde olmalarına karşın daha düşük maaşla çalışmak zorunda kalan kadınların yaşadıkları duygu durumlar nelerdir? Kadınların daha az eşit şartlarda çalışıyor olmaları ne gibi özgüven problemlerine kaynaklık etmektedir gibi soruların cevapları bu akşam İyi Bak Kendine programında irdelenecek.

Çalışan kadınları iş yerinde bekleyen sinsi tehlikeler nelerdir? İş ve ürettikleri aşağılanan kadın bununla baş edemediğinde ne gibi psikolojik yaralanmalar yaşar? Mobbinge uğrayan kadınlar kendilerini nasıl desteklemelidirler? Kıskanç bir eşe sahip olan kadın iş yerinde ne kadar verimli olabilir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem M. Gökmoğol ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Uzman Psikolog Necmettin Gürsoy olacak.

Çalışan kadınların depresyona girme riskleri nelerdir? Eş ve annelik rollerinin yanı sıra çalışma yaşamının zorlukları neden depresyona neden olur? Evde anlayış ve destek görmeyen çalışan eşler depresyon adayımı? gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al