ÇALIŞAN KADIN VE DEPRESYON

ÇALIŞAN KADIN VE DEPRESYON

NP GRUP

Eş ve annelik rollerinin yanı sıra çalışma hayatının zor ve mücadeleleri ile uğraşmak durumunda kalan kadınların neden depresyona girdiklerini, yaşadıkları sorunları ve nasıl tedavi edileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında değerlendirilecekler.

 

 
Çalışan kadınların yaşadıkları sorunlar nelerdir? İş yaşamı içinde mücadele etmek zorunda kalan kadınları bekleyen zorluklarla hangi yollarla mücadele etmelidir? Erkeklerle aynı statüde olmalarına karşın daha düşük maaşla çalışmak zorunda kalan kadınların yaşadıkları duygu durumlar nelerdir? Kadınların daha az eşit şartlarda çalışıyor olmaları ne gibi özgüven problemlerine kaynaklık etmektedir gibi soruların cevapları bu akşam İyi Bak Kendine programında irdelenecek.

Çalışan kadınları iş yerinde bekleyen sinsi tehlikeler nelerdir? İş ve ürettikleri aşağılanan kadın bununla baş edemediğinde ne gibi psikolojik yaralanmalar yaşar? Mobbinge uğrayan kadınlar kendilerini nasıl desteklemelidirler? Kıskanç bir eşe sahip olan kadın iş yerinde ne kadar verimli olabilir gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem M. Gökmoğol ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Uzman Psikolog Necmettin Gürsoy olacak.

Çalışan kadınların depresyona girme riskleri nelerdir? Eş ve annelik rollerinin yanı sıra çalışma yaşamının zorlukları neden depresyona neden olur? Evde anlayış ve destek görmeyen çalışan eşler depresyon adayımı? gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al