Deprem Travma Psikolojisi

Büyüme geriliği tedavisi ömür boyu sürer mi

Büyüme geriliği olan çocuklara uygulanan tedavinin yasal süreci nedir, büyüme geriliği çocukların psikolojilerini nasıl etkiliyor? İşte cevaplar.

Büyüme geriliği tedavisi ömür boyu sürer mi

Büyüme geriliği olan çocuklara uygulanan tedavinin yasal süreci nedir, büyüme geriliği çocukların psikolojilerini nasıl etkiliyor? İşte cevaplar.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

BÜYÜME GERİLİĞİ TEDAVİSİ NE KADAR SÜRE UYGULANABİLİR?

Tedavi, büyüme geriliğinin nedenine yönelik olarak, kişinin boyu kabul edilebilir sınırlara gelinceye veya büyüme çizgileri kapanıncaya kadar devam etmektedir. Büyüme hormonu eksikliği nedeniyle tedavi olan kızlarda, boy 1.55 cm, erkeklerde ise 1.65cm’ye ulaşınca yasal zorunluluk gereği tedavi sonlandırılır. Çocukta kalıcı hormon eksikliği varsa tedavi, ömür boyunca da devam edebilir.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURUN

BÜYÜME GERİLİĞİ ÇOCUKLARI PSİKOLOJİK OLARAK NASIL ETKİLER?

Tüm dünyada, uzun boylu insanların öz güvenlerinin daha yüksek olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu anlamda, kısa boylu çocukların bu durumdan etkilenmeleri kaçınılmazdır. Nitekim hastalarımızın ebeveynlerinde, çocuğunun arkadaşlarından daha kısa olduğu için mutsuz olduğunu, kendini toplumdan uzaklaştırdığını ve okul başarısını bile olumsuz etkilediğini sıkça işitiriz. Çocukların bir kısmı, oluşan sıkıntılı ruh halini atlatabilirken, çoğunluğu için bir örselenme yaratmakta ve bu durum nedeniyle psikolojik destek almalarını gerektiren durumlar ortaya çıkabilmektedir. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al