Burun kanamasında ne yapmak gerekir?

Burun kanamasının nedeni nedir, burun kanamasında neler yapmak gerekir?

Burun kanamasında ne yapmak gerekir?
Paylaş:

Burun kanaması birçok insanın hayatı boyunca en az bir kere yaşadığı bir durumdur. Peki, burun kanamasının nedeni nedir, burun kanamasında neler yapmak gerekir?

KBB Uzmanı Prof.Dr. Sedat Çağlı, burun kanamalarının farklı nedenleri olabileceğini belirterek, "Burun kanamalarında baş geriye atılarak, burun içine peçete ya da pamukla tampon yapmak ve enseye su tutmak doğru bilinen önemli yanlışlardandır. Kanamanın durmasına hiçbir etkisi olmayan bu uygulamalar, kanın genize akmasına neden olmaktadır" dedi.

Memorial Kayseri Hastanesi’nde Prof.Dr. Sedat Çağlı, çeşitli hastalıklar, yapısal nedenler, hava şartları ve travmalara bağlı olarak gelişebilen burun kanamalarının günlük yaşamı olumsuz etkilediğini bildirdi.

Prof.Dr. Çağlı, burun kanamaları konusunda doğru bilinen yanlışların çözüm olmak yerine, şikayetlerin daha da ağırlaşmasına neden olduğunu da kaydetti. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan burun kanamasının, burnun ön ya da arka kısmında olabileceğini vurgulayan Prof.Dr. Çağlı, burun kanamasının neden olduğu, burun kanamasında ne yapmak gerektiğini anlattı.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: