BUNLARI ASLA SÖYLEMEYİN!

BUNLARI ASLA SÖYLEMEYİN!

Habertürk

Depresyondaki arkadaşınıza yanlış bir şey söylemek kişinin kendini daha kötü hissetmesine neden olabilir.

 


Bu nedenle depresyonda olan biriyle konuşurken sözlerinizi çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz '' uyarısında bulundu.

Reader' s Digest Dergisi' nde yer alan haberde, size kişiye söylemeniz ya da söylememeniz gereken sözlerden bazı örnekleri de sıralayan uzmanlar bunlardan en önemlilerini ve sıkça bilinçsizce tekrarlananları şöyle sıraladı:

Söylemeyin: "Birçok insan senden daha kötü durumda."Bu doğru bile olsa, arkadaşınıza yardımcı olmayacağı için o anda bunu söylememelisiniz, Gereksiz yere kişiyi üzerseniz, kişinin psikolojik durumu daha kötü hale gelebilir.

Söyleyin: "Bu problemle bas ederken yalnız değilsin.

Söylemeyin: "Hiç kimse hayatın bir eğlenceden oluştuğunu söylemedi."Bu arkadaşının duygularının dışa vurumu gibi algılanabilir.

Söyleyin: "Benim için" Söylemedin için üzülmeyi bırakmalısın. " Arkadasınız depresif duygularını nasıl durduracağını bilemez. Depresyon seker ya da kalp hastalığı gibi fiziksel bir hastalıktır. Fakat depresyondakiler durumu atlatmak için daha fazla uğraşırlar.

Söyleyin: "Sana yardım etmeme izin ver,"

Söylemeyin: "Şimdi depresyondasın, her zaman böyle olmayacak ya?"tarzındaki sözler daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Söyleyin: Sen delirmiyorsun!"

Söylemeyin: "Bu senin kendi suçun."Hiç kimse depresyona girmeyi kendisi seçmez.

Söyleyin: "Bu süreçte seninle birlikteyim."

Söylemeyin: "Bana inan, ne hissettiğini biliyorum Bende bir kere günlerce depresyona girmiştim. "Kendinizi üzgün ya da hüzünlü hissetmeniz depresyondan farklıdır.

Söyleyin:"Seni anlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım."
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al