Bunamaya gülme terapili çözüm

Avustralya'da yapılan araştırma, gülmenin, bunama hastalığına yakalananlarda huzursuz ve telaşlı olma halini azalttığını ortaya koydu.

Bunamaya gülme terapili çözüm

Avustralya'da yapılan araştırma, gülmenin, bunama hastalığına yakalananlarda huzursuz ve telaşlı olma halini azalttığını ortaya koydu.

Avustralya'da üç yıl boyunca 30'dan fazla huzurevindeki 400 kişiye uygulanan programda, yaşlıları; özellikle de bunamadan muzdarip olanları güldürmek amaçlanıyor. Bunun için ise oyunlar oynanıyor, şakalar yapılıyor ve şarkılar söyleniyor.

YAŞLILIK HASTALIKLARI HAKKINDA BİLGİ ALIN

YAŞLANMA KORKUNUZ MU VAR

Yaşlıların bakımından sorumlu olanlar da, böylesi bir program için eğitimli... Araştırmayı yapan uzmanlar, huzurevi sakinlerinin; özellikle de bunamadan muzdarip olanların bir süre sonra hayatlarından daha memnun görünmeye başladıklarını dile getiriyor. Gülmenin, telaş içinde ve huzursuz olma halini yüzde 20 azalttığı belirtiliyor. Uzmanlara göre bu oran, ilaçların sağladığı etkiye eşdeğer... En büyük avantaj ise, gülmenin yan etkisinin bulunmaması... Dünya genelinde 24 milyon kişi hafıza kaybı ve bunama sorunu yaşıyor. Bu sayının önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor. AKTİF HABER  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al