Bu yiyecekleri birlikte tüketin!

İşte birlikte tüketildiğinde etkisi artan yiyecek çiftleri!

Bu yiyecekleri birlikte tüketin!
Paylaş:

İşte birlikte tüketildiğinde etkisi artan yiyecek çiftleri!

Çeşitli yiyeceklerin faydalarını sık sık sizlerle paylaşıyoruz. Ancak bilim adamları tek başına faydalı olan bazı besinlerin birlikte tüketilmesi halinde daha etkili olduğunu ortaya çıkardı. İşte birlikte tüketildiğinde hastalıklara karşı daha etkili hale gelen yiyecek çiftleri.

ÇAY VE LİMON

bu-yiyecekleriYeşil çay, antioksidan zengini olduğu bilinen oldukça faydalı bir içecektir. Ancak bir damla limon bile etkisini artırmaya yetmektedir. Limon çayın içerisindeki maddelerin emilimini kolaylaştırır. Muz ve yoğurt Yoğurt ve diğer fermente besinlerde bulunan yararlı bakteri olan probiyotiklerin büyümesinni tetiklenmesi için inüline gerek vardır. İnülin muz, kuşkonmaz, soğan, sarımsak ve pırasada bol miktarda bulunur.

DEMİR VE C VİTAMİNİ

Bilim adamları fasulye, ıspanak ve tam tahıllarda bulunan demirin emilimini arttırmak için C vitamini ile birlikte alınması gerektiğini belirtiyor.

ET VE TAZE OTLAR

Kansas Eyalet Üniversitesi'nden uzmanlara göre pişmiş etle birlikte tüketilen taze kekik gibi otlar kanserojen maddelerin etkisini %70 oranında azaltıyor. MİLLİYET