Deprem Travma Psikolojisi

Bu ürünler yaratıcı zeka ürünleri

Türk Patent Enstitüsü'nden (TPA) son yıllarda tescil alan ilginç buluşlar arasında yüzmeye yardımcı şort, iklimlendirilebilir ayakkabı, sabun fotoselli musluk, güneş enerjisiyle çalışan ve şarj etme özelliği bulunan çantanın da olduğu çok sayıda buluş yer alıyor.

Bu ürünler yaratıcı zeka ürünleri

Türk Patent Enstitüsü'nden (TPA) son yıllarda tescil alan ilginç buluşlar arasında yüzmeye yardımcı şort, iklimlendirilebilir ayakkabı, sabun fotoselli musluk, güneş enerjisiyle çalışan ve şarj etme özelliği bulunan çantanın da olduğu çok sayıda buluş yer alıyor. yaraticizekaTPA'nın buluşlar derlemesinde günlük hayatı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek amacıyla Türkiye'nin her bölgesinden sıra dışı öneriler bulunuyor.

Kurumdan tescil alan çalışmalar arasındaki yüzmeye yardımcı şort, kişiyi su yüzeyinde tutmaya yardımcı olmak amacıyla geliştirilen ekonomik, pratik ve kullanışlı bir üründen yapılıyor ve özellikle yüzme bilmeyen vatandaşların ilgisini çekiyor. İklimlendirilebilir ayakkabı ve tabanı başlıklı buluş ise subap, nakil kanalları, çıkış uçları, aerosol kutusu ve tabandan oluşan sisteme dayanıyor. Sistem sayesinde mevsime göre sıcak veya soğuk hava ve hoş kokular ayakkabı tabanına iletiliyor.

EL YIKAMADA KOLAYLIK

El yıkama işlemini pratik hala getirmek ve zaman tasarrufu sağlamak amacıyla geliştirilen sabun fotoselli musluk ise sabun akışının musluk içinden otomatik olarak yapılmasını sağlıyor. Buluşun kapsamında sabun fotoseli ve sistemin manuel olarak yapılmasını sağlamak amacıyla buton da yer alıyor. Güneş enerjisi ile şarj etme özellikli çanta ise dış yüzeyine güneş ışınlarını alabilecek bir solar pille çalışıyor. Güneş enerjisini solar pil ile elektrik enerjisine dönüştüren ve bağlantı kablosu ile bataryada depolayan sistem, enerjiyi şarj cihazına aktarıyor. Buluş, günlük hayatta kullanılan çok sayıda cihazın şarj edilmesine de olanak sağlıyor. Dış mekan lambalarında haşere öldürücü sistem ise özellikle yaz aylarında açık havada rahat etmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak. Buluş, dış mekanlarda kullanılan aydınlatma armatür lambasının altına takılan cihazdan oluşuyor. Çalışma enerjisini armatürde bulunan elektrik hattındaki kablo bağlantısı ile alan mekanizma çevredeki haşereleri öldüren bir de cihaz içeriyor.

ELEKTRONİK KREDİ KARTI BİR BAŞKA RAHATLIK Alışveriş merkezlerinde kullanıma sunulmak üzere geliştirilen elektronik kredi kartı birden çok kredi kartı taşımaktan hoşlanmayanlara hitap ediyor. Tüm kredi kartı bilgilerinin tek karta yüklenerek kullanıcıya güvenli alışveriş yapma imkanı sunan elektronik kart, kredi kartları ile yapılan tüm işlemleri gerçekleştirebilmenin yanı sıra kredi kartından çekilecek paraya limit getirme, fatura ödeme ve havale işlemlerini yapabilme olanağını sağlıyor.

Ayrıca, son yıllarda TPA'dan tescil alan ilginç buluşlar arasında sineksavar pike, kullan at soğutucu bardak, kendini temizleyen antimikrobik özelliğe sahip perde, ışıklı şapka, suda batmayan mayo, rüzgarlı havalarda sobadan sızan gazları önleyen cihaz, yangında yere iniş için sırt asansörü de bulunuyor. A.A

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Sultan Tarlacı, “Unutkanlığın önüne geçmenin birinci yolu tekrar etmek ve akışkan yağlardan zengin beslenmedir. " dedi.
  • Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ: “Süper yaşlılık için aktif ve sosyal bir yaşam lazım”
  • İnsan vücudunda doğal olarak olan, duygusal tepkilerin kontrolünde rol oynayan dopamin beyne sinyaller ileten kimyasal bir maddedir. Dopamin nedir, so
  • Beyin, omurilik ve sinirleri kapsayan sinir sisteminde çok sık karşılaşılan pek çok farklı tümör bulunuyor.
  • Günlük yaşamda hayata katılacak bazı rutinlerle beyin ve hafızayı geliştirmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz?
  • TMU yöntemiyle beyinde ihtiyaç duyulan alanlar harekete geçiriliyor.
  • Randevu Al