BU PROJE UMUTLARI OLACAK

BU PROJE UMUTLARI OLACAK

A.A

Umut Yıldızı projesiyle, suça meyilli çocukların rehabilite edilmesi ve mesleki eğitim alması sağlanacak.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Besim Eviz,  “Umut Yıldızı” projesinin İŞKUR ve Emniyet Genel Müdürlüğü arasında  gerçekleştirilen protokol gereği hayata geçirildiğini söyledi.

Projenin Gaziantep ayağında, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin suça  meyilli 16-18 yaş grubu arasındaki çocukları belirleyeceğini, onların rehabilite  edilerek becerilerinin tespit edileceğini ifade eden Eviz, şöyle konuştu:
 
"Proje çerçevesinde suça meyilli çocuklarımız rehabilite edilecek, daha  sonra atölyelerde onlara mesleki eğitim vereceğiz. Bu kurslarda çocuklarımız  yeteneklerine göre tespit edilecek. Çocukların masrafları karşılanacak ve onlara  kurs süresince harçlık verilecek. Şimdilik hedefimiz 16-18 yaş grubu 25 kişi.  Projenin başarılı olması halinde sayıyı yükseltmeyi amaçlıyoruz."

Eviz, projeyi yürütürken çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği  yapacaklarını, hedeflerinin çocukların suça sürüklenmesini önlemek olduğunu  vurguladı.

Proje sonucunda mesleki beceri kazanmış çocukları istihdama kazandırmayı  amaçladıklarını dile getiren Eviz, projenin çocukların sosyalleşmesi açısından da  büyük önem taşıdığını kaydetti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al