Bu proje sosyal riski azaltacak

Şanlıurfa'da, "Sosyal Riski Azaltma Projesi’ kapsamında polis, kenar semtlerde bulunan 300 yoksul çocuğa spor malzemesi dağıtarak sevindirdi.

Bu proje sosyal riski azaltacak

Şanlıurfa'da, "Sosyal Riski Azaltma Projesi’ kapsamında polis, kenar semtlerde bulunan 300 yoksul çocuğa spor malzemesi dağıtarak sevindirdi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Yenice Mahallesinde oturan 300 çocuğa spor malzemesini dağıtmak için bir tören düzenledi. ‘Sosyal Riski Azaltma Projesi’ kapsamında kenar semtlerdeki çocuklara futbol, basketbol eğitimi veren polis, maddi durumları iyi olmadığı için spor malzemesi alamayanlara ayakkabı, forma, eşofman takımı, basket ve futbol topu hediye ederek sevindirdi.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Yenice semt sahasında düzenlenen malzeme dağıtımı sırasında polisler, daha önceden tespit ettikleri çocuklara ihtiyaçları olan spor malzemesini poşetlere koyarak dağıttı. Dağıtım sırasında bir açıklamada bulunan proje koordinatörü Hüseyin Yıldız, "Bugün yapmış olduğumuz dağıtımın amacı, geleceğimiz olan bu çocuklarımızı çeşitli suçlardan uzak tutmak için onları sporla bütünleştirdik. Almış oldukları eğitim sayesinde yetenekli olan bu çocukları keşfederek onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için öncü olmaya çalışıyoruz. Maddi durumu iyi olmayan bu 300 çocuğumuza bugün spor malzemesini dağıtarak onların sevince ortak olmanın mutluluğunu yaşadık" diye konuştu. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al