Deprem Travma Psikolojisi

Bu liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Egosu küçük, kalbi büyük liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Bu liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne katıldı. Üsküdar Üniversitesinden de katılımcıların olduğu oturma başkanlık yapan Tarhan,  egosu küçük, kalbi büyük liderlerin iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetebildiklerini söyledi.

Konuşmasına “Ülkemizde henüz yeni olan iş sağlığı ve güvenliği alanında ciddi bir tecrübe aktarımına, yeni deneyimlerin konuşulmasına ve tartışılmasına ihtiyaç var” diyerek başlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan önemli değerlendirmelerde bulundu.

“EGOSU KÜÇÜK KALBİ BÜYÜK LİDERLER İŞ YERİNİ DAHA RUH SAĞLIĞINA UYGUN YÖNETİRLER!”

Psikososyal risk faktörleri ve Mobing konusunun kendisinde bazı şeyleri çağrıştırdığını ifade eden Tarhan kurumsal sadakat testlerinde çalışan için 3 önemli kriterin olduğunu söyledi. Tarhan şunları kaydetti.

“İş yerlerinde kurumsal sadakat testleri var. Çalışanın iş yerine bağlılığı, aidiyeti... gibi. Bu testlerde 3 şey var. İş yeri servisi, aldığı ücret ve geleceğinin güvenliği. Yapılan testlere göre çalışanın ilk sırada iş servisi, ikinci sırada geleceğinin güvenliği, son sırada ise aldığı ücret gelmektedir. Bu nedenle liderlikte bilinçsel liderlikten ziyade duygusal liderlik öne çıkmış durumdadır. Egosu küçük, kalbi büyük liderler iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetirler.”

Oturumun diğer konuşmacısı ise “Psikoteknik Değerlendirme” sunumuyla Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği öğretim üyesi Prof. Dr. Nursel Telman’idi.

Telman “Psikoteknik Değerlendirme” sunumunda iş hayatındaki Psikoteknik testlere ve bu testlerdeki uygulamalara dikkat çekti.

Oturumun sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Gülişah Molla konuşmacılara plaket taktim etti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yaşam yolculuğumuzda bazı anlar vardır ki iyimser olmak, umutlanmak çok zordur. Ancak bazen de iyimser olmaktan, umut etmekten başka çare kalmaz. Zali
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Şanlıurfa Öğretmen Gelişim ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Eğitimci
  • Endişe verici bir olaydan sonra kendinizi kötü haberlerle ilgili makale üstüne makale okurken buldunuz mu? Doomscrolling, kötü haber okuma hastalığı.
  • Travmaların hem biyolojik hem de psikolojik olarak insana tamamen zarar veren bir durum olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Firdevs Seyfe Şen, tra
  • Dikkat! Sürekli kötü haber okumak bağımlılığa yol açıyor…
  • Depremzede kadınların sahip oldukları sorumlulukların da etkisiyle felaketten çok daha fazla etkilendiğini belirten uzmanlar, kadınların bu dönemden e
  • Randevu Al