Bu liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Egosu küçük, kalbi büyük liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Bu liderler ruh sağlığına uygun yönetiyor!

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’ne katıldı. Üsküdar Üniversitesinden de katılımcıların olduğu oturma başkanlık yapan Tarhan,  egosu küçük, kalbi büyük liderlerin iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetebildiklerini söyledi.

Konuşmasına “Ülkemizde henüz yeni olan iş sağlığı ve güvenliği alanında ciddi bir tecrübe aktarımına, yeni deneyimlerin konuşulmasına ve tartışılmasına ihtiyaç var” diyerek başlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan önemli değerlendirmelerde bulundu.

“EGOSU KÜÇÜK KALBİ BÜYÜK LİDERLER İŞ YERİNİ DAHA RUH SAĞLIĞINA UYGUN YÖNETİRLER!”

Psikososyal risk faktörleri ve Mobing konusunun kendisinde bazı şeyleri çağrıştırdığını ifade eden Tarhan kurumsal sadakat testlerinde çalışan için 3 önemli kriterin olduğunu söyledi. Tarhan şunları kaydetti.

“İş yerlerinde kurumsal sadakat testleri var. Çalışanın iş yerine bağlılığı, aidiyeti... gibi. Bu testlerde 3 şey var. İş yeri servisi, aldığı ücret ve geleceğinin güvenliği. Yapılan testlere göre çalışanın ilk sırada iş servisi, ikinci sırada geleceğinin güvenliği, son sırada ise aldığı ücret gelmektedir. Bu nedenle liderlikte bilinçsel liderlikten ziyade duygusal liderlik öne çıkmış durumdadır. Egosu küçük, kalbi büyük liderler iş yerini daha ruh sağlığına uygun yönetirler.”

Oturumun diğer konuşmacısı ise “Psikoteknik Değerlendirme” sunumuyla Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği öğretim üyesi Prof. Dr. Nursel Telman’idi.

Telman “Psikoteknik Değerlendirme” sunumunda iş hayatındaki Psikoteknik testlere ve bu testlerdeki uygulamalara dikkat çekti.

Oturumun sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürü Gülişah Molla konuşmacılara plaket taktim etti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sıcak suyla mı soğuk suyla mı yıkamalı? Havlu mu yoksa kurutma makinesi mi, anti-bakteriyel sabun mu yoksa normal sabun mu kullanmalı? En etkili el yı
  • Kırda yaşamak gerçekten daha mı sağlıklı? Kırlarda yaşamak ömrü uzatır mı? Bilim açıkladı.
  • Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan, sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan olurlar. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan ya
  • İnsanları daha ucuza satın alabilecekleri bir ürün veya deneyim için büyük paralar harcamaya iten nedir? Çok para harcamanın psikolojik nedenlerini bi
  • Kişi neden soğuk görünür? Bunu isteyerek mi yapar? Bu nitelemede bulunmaya bizi ne sürükler? Soğuk görünüm altında yatan nedenler neler?
  • Covid-19 salgını ile birlikte dijital sağlık okuryazarlığının gündeme geldiğini vurgulayan uzmanlar, gerek bilgi algılanmasında gerekse dijital ortaml
  • Randevu Al