Bu hastalıklar ereksiyonu engelliyor

Cinsel hayatı altüst eden sorunun çözüm yöntemi.

Performans anksiyetesi ereksiyonu bozar. Her türlü kaygı bozukluğu da ereksiyonu engeller. Ayrıca depresyon altında ereksiyon olamamak önemli bir nedendir. Hem cinsel isteksizliğin hem ereksiyon kusurunun en önemli nedeni depresyondur. Bu sorun cinsel terapi ile önemlenebilir.

 Hangi hastalıklar ereksiyon sorununa neden olur?

Biyolojik sorunlar konusunda bilgi vermek gerekirse; geçirilmiş kabakulak, kalp ve damar hastalıklarında, kronik böbrek yetmezliği, testislerde çıkan kistler, penis eğriliği, karaciğer bozuklukları, akciğer hastalıkları, solunum yetmezliği, penisteki damar bozuklukları, vitamin eksiklikleri, hormon hastalıkları, şeker hastalığı, böbrek üstü bezi hastalıkları, guatr, nörolojik hastalıklar, epilepsi buna yol açabilir.

Beyin tümörleri, sinir iltihabı, kurşun zehirlenmesi, leğen bölgesi kırıkları, alkol kullanımı ve bağımlılığı, her tür madde kullanımı, tıpta kulanılan bazı ilaçlar, tansiyon ilaçları, östrojenler, anti androjenler, bazı ameliyatlar iktidarsızlığa yol açabilir. O bölgedeki lenf bezlerinin alınması da buna neden olabiliyor.

Ereksiyon olamamanın nedenleri

İsteksizlik en başta geliyor. En sık sebebi o zaten. Viagra da etki etmez istek azlığında. Her ereksiyon kusurunda cinsel ilişki olmaz diye bir şey yoktur. Cinsel birleşme sağlanabilir. Kadın da erkek de haz duyabilir. Bazen giriş çıkış olur ama haz azalır, bazen hiç olmaz. Bunların aşamaları vardır. Sebeplerin aşağı yukarı yarısı organik yarısı da psikolojiktir. Genç erkekler de psikolojik sebepler ön plandadır. Yaşlandıkça organik nedenler artar.

Kaygı bozukluğu ereksiyonu bozar


Ereksiyonun bazen olup bazen olmaması genellikle psikolojik sebepli olduğunu gösterir. Sabah ereksiyonları varsa yine sorunun psikolojik olduğu anlaşılabilir. Mesela evlilikle bir sorun olmasa bile aynı kadınla sürekli olmak ereksiyonu bozabilir. Performans anksiyetesi de ereksiyonu bozar. Her türlü kaygı bozukluğu da ereksiyonu engeller.

Depresyon ereksiyon sorununa yol açar

Depresyon da ereksiyon olamamakta önemli bir nedendir. Hem cinsel isteksizliğin hem ereksiyon kusurunun en önemli nedenidir depresyon. Bu sorunun tedavisinde cinsel terapi önemlidir. Kaygıları, korkuları, öfkesi düzeltilmeye çalışılır. İsteksizliğe karşı tedavi yapılır. Burada ne yapılabilir örneğin? Yine bir süre cinsel ilişki yasağı konarak uyarıya önem verilebilir. Sadece öpüşmek, evin değişik yerlerinde beraber olmak, el ele yürümek, cinselliği konuşmak, fantezi kurmak gibi şeyler yapılabilir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkeklerin potansiyel olarak poligamik eğilimleri vardır. Bu onları yüzyıllar boyunca çokeşle evliliğe götürmüştür. Esasında çokeşlilik, cinsel dürtüs
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Randevu Al