Bu durumları sadece platonikler anlıyor!

Platonik aşk belki de aşkın en saf hallerinden biridir. Çünkü kavuşamadığında aşk olur kuralının dibine kadar yaşanması söz konusudur. Bir platonik aşık, aşkı da aşkını da ayrı sever. Sevgisinin karşılığını almadan sevmek her yiğidin de harcı değildir.

Bu durumları sadece platonikler anlıyor!

ONU GÖRMEK UMUDUYLA YANARSIN

Platonik aşkın aşkını doya doya yaşadığı tek anı onu görebildiği zamanlardır. Bu nedenle her anı her dakikası onunla karşılaşma heyecanıyla geçer. Onun takıldığı yerler, onun köşeden çıkma ihtimali, onun bir masada oturuyor olması durumu hayatın anlamını oluşturan zamanlardır. Platoniği hayatta tutan umuttur.

HİÇ BİR ZAMAN KAVUŞAMAMANIN ACISINI SEVERSİN

Platonik aşk dünyanın en zor aşkıdır ama içten içe de garip bir haz verir insana. Zamanla o acıya o kadar alışırsın ki adeta bağımlısı olursun. Onu düşünerek kilometrelerce yol yürümek, şarkılar dinlemek, mutlu sevgililere bakıp iç geçirmek adeta hayatının vazgeçilmez parçaları haline gelir. İçte içe kavuşamadığın için de mutlusundur.

GECELERİ ONUNLA İLGİLİ SAYISIZ HAYAL KURARSIN

 

Platonik aşıkların ayinleri geceleri kafalarını yastığa koyduklarında başlar. Çünkü hayal dünyanda aşık olduğun kişiyle tekrar tekrar tanışma provaları yapar, büyük aşkınızın nasıl ilerleyeceğini an an işlersin. O aşkta mutsuz son yoktur, kavgalı gün olmaz ve sevgi her zaman galip gelir. Aradığınız tüm özelliklerin tek bir kişide buluşmuş olmasının ne kadar da büyük bir şans olduğunu düşünürsün manyakça.

BU DURUMU KİMSEYE ANLATAMAZSIN

Platonik aşığın en büyük derdi bu durumu kimseye anlatamamaktır. Çünkü eğer birine söylerse ve aşık olduğu kişinin kulağına giderse dünyanın bütün gizemi kaybolur. Artık onu izlemek, uzaktan sevmek adeta yasaktır. Bu büyük riski göze alamayacağından her platonik aşkını kalbinin en derin yerine gomer ve dışarı çıkarabilmesi pek mümkün değildir.

YILLAR GEÇSE DE UNUTMAZSIN

Kalbinin o kadar derinine gömdüğün bir aşkı da unutmak kolay değildir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin platonik aşklar unutulmaz. Yaşanamadığı için her zaman kalbin bir yerindedir. Tabii aynı zamanda o kadar güzel hayalle doldurulmuş beyin için de tatlı bir anı olarak her daim bir köşede kalır.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al