Bu durumları sadece platonikler anlıyor!

Platonik aşk belki de aşkın en saf hallerinden biridir. Çünkü kavuşamadığında aşk olur kuralının dibine kadar yaşanması söz konusudur. Bir platonik aşık, aşkı da aşkını da ayrı sever. Sevgisinin karşılığını almadan sevmek her yiğidin de harcı değildir.

Bu durumları sadece platonikler anlıyor!

ONU GÖRMEK UMUDUYLA YANARSIN

Platonik aşkın aşkını doya doya yaşadığı tek anı onu görebildiği zamanlardır. Bu nedenle her anı her dakikası onunla karşılaşma heyecanıyla geçer. Onun takıldığı yerler, onun köşeden çıkma ihtimali, onun bir masada oturuyor olması durumu hayatın anlamını oluşturan zamanlardır. Platoniği hayatta tutan umuttur.

HİÇ BİR ZAMAN KAVUŞAMAMANIN ACISINI SEVERSİN

Platonik aşk dünyanın en zor aşkıdır ama içten içe de garip bir haz verir insana. Zamanla o acıya o kadar alışırsın ki adeta bağımlısı olursun. Onu düşünerek kilometrelerce yol yürümek, şarkılar dinlemek, mutlu sevgililere bakıp iç geçirmek adeta hayatının vazgeçilmez parçaları haline gelir. İçte içe kavuşamadığın için de mutlusundur.

GECELERİ ONUNLA İLGİLİ SAYISIZ HAYAL KURARSIN

 

Platonik aşıkların ayinleri geceleri kafalarını yastığa koyduklarında başlar. Çünkü hayal dünyanda aşık olduğun kişiyle tekrar tekrar tanışma provaları yapar, büyük aşkınızın nasıl ilerleyeceğini an an işlersin. O aşkta mutsuz son yoktur, kavgalı gün olmaz ve sevgi her zaman galip gelir. Aradığınız tüm özelliklerin tek bir kişide buluşmuş olmasının ne kadar da büyük bir şans olduğunu düşünürsün manyakça.

BU DURUMU KİMSEYE ANLATAMAZSIN

Platonik aşığın en büyük derdi bu durumu kimseye anlatamamaktır. Çünkü eğer birine söylerse ve aşık olduğu kişinin kulağına giderse dünyanın bütün gizemi kaybolur. Artık onu izlemek, uzaktan sevmek adeta yasaktır. Bu büyük riski göze alamayacağından her platonik aşkını kalbinin en derin yerine gomer ve dışarı çıkarabilmesi pek mümkün değildir.

YILLAR GEÇSE DE UNUTMAZSIN

Kalbinin o kadar derinine gömdüğün bir aşkı da unutmak kolay değildir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin platonik aşklar unutulmaz. Yaşanamadığı için her zaman kalbin bir yerindedir. Tabii aynı zamanda o kadar güzel hayalle doldurulmuş beyin için de tatlı bir anı olarak her daim bir köşede kalır.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Randevu Al