Bu da estetik psikolojisi

Yaz aylarında fiziksel olarak daha iyi görünmek isteyenlerin, bahar aylarında estetik ameliyat yaptırmayı düşündüğü açıklandı.

Bu da estetik psikolojisi

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yavuz, yaz aylarında fiziksel olarak daha iyi görünmek isteyenlerin, bahar aylarında estetik ameliyat yaptırmayı düşündüğünü söyledi.

estetikProf. Dr. Metin Yavuz, özellikle güney bölgesinde bahar döneminin estetik ameliyat yaptırmayı düşünenler için ideal dönem olarak kabul edildiğini anlattı. Prof. Dr. Yavuz, "Denizde, plaj alanlarında, fizik ve görünüm olarak kendilerini daha rahat hissetmek isteyen kadın ve erkekler, yaza estetik ameliyat olup iyileşmiş olarak girmek, ameliyatın nimetlerinden yararlanmak istiyorlar. Çünkü yazın fiziki olarak iyi görüntü vermek psikolojik olarak da rahatlatıyor" dedi. Kilo açısından sorun yaşayan, genel veya belirli bölgelerinde yağ fazlası olanların da, ameliyatla kilo vermeyi düşündüğünü aktaran Prof. Dr. Metin Yavuz, şunları kaydetti: "Kiloyla ilgili ameliyatın yanı sıra diyet ve sporun ihmal edilmemesi gerekiyor. Bu dönemde yazın rahat edebilmeleri için teşvik ediyoruz. Yapılacak ameliyatı, spor ve diyetle destekleyince mükemmel sonuç alıyorlar. Liposuction (yağ alma-çekme) yöntemi, kilo verme yöntemi değildir ama belirli yerlerde lokalize yağ fazlalılığı varsa o bölgelerin düzeltilmesinde ideal çözümdür. Diyet ve sporla bunu kombine ederseniz, yapılan işlem üzerine daha iyi bir görünüm elde edersiniz. Tersini yaparsanız da yapılan işlemler hiçbir işe yaramaz. Çünkü dengesiz bir beslenme, size fiziksel olarak kazandığınız görüntünün tersine bir görüntü kazandırır." DHA