Deprem Travma Psikolojisi

Böyle uyumak faydalı

Uyku sorunları duygusal problemlere yol açabilir ve genel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. İşte işinize yarayabilecek yöntemler.

Böyle uyumak faydalı

Uyku sorunları duygusal problemlere yol açabilir ve genel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. İşte işinize yarayabilecek yöntemler.

Uyumadan en az iki saat önce yemeyi kesin uyumakAkşam yemeğinizi yatmadan en az iki saat önce yemelisiniz. Geç saatte yemek yemek vücudunuzun sindirimle ilgilenmesine neden olur ve uykuya dalmayı zorlaştırır.

UYKU SORUNLARINIZI ÇÖZÜN!

CEP TELEFONUNUZU DAHA AZ KULLANMAYA ÇALIŞIN

Cep telefonlarından yayılan elektromanyetik radyasyonun, uykuya dalmayı zorlaştırdığı kanıtlandı. Uyumadan önce aileniz veya sevdiklerinizle konuşmayı seviyorsanız yatak odanızda sabit telefon hattı kullanmayı deneyin. Telefonunuzu da yatağınızdan en az bir buçuk metre uzağa koymayı unutmayın. SICAKLIĞI DÜŞÜRÜN VE ÇORAP GİYİN Serin bir ortam daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Bu yüzden oda sıcaklığını 20 derecede tutun. Ayrıca, yatarken çorap giydiğinizde vücudunuz havanın sıcak olduğunu zanneder ve vücut ısısı düşerek daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

TUZ VE SODA BANYOSU YAPIN

Kolayca uykuya dalmanızı sağlayacak banyo için, suya 240 gram İngiliz tuzu (kasları gevşeten magnezyum zengini magnezyum sülfat) ve cildin yumuşaması için alkalin dengeleyici etkilere sahip 300 gram sodyum bikarbonat ekleyin. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Avrupa ülkelerinde hafta sonunda kış saati uygulamasına geçildi. Ülkemizde 2016 yılından bu yana saatler geri alınmıyor.
  • Ramazan’da sağlıklı uyku nasıl uyunur? Ramazan’da uyku hijyenine dikkat!
  • Uykusuzluk çekildiği nasıl anlaşılır? Aslında adı uykusuzluk olduğu için, uykusuz kaldığında uykusuzluk problemi çektiğini anlarsın gibi yanlış bir dü
  • Kaliteli bir uykuda yastık önemli rol oynuyor. Boynunda kireçlenme ve fıtık gibi problemleri olanlarda yastık seçiminin daha çok önem kazandığını beli
  • Uyku bozuklukları ile psikiyatrik bozukluklar arasındaki ilişkiye dikkat çeken Dr. Mohammed Nami, beynin ana çatısı ve ana sütununun uyku olduğunu vur
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Randevu Al