BOSİAD ve GENAR İş Birliği

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlığını yaptığı Sosyal İnovasyon Projeleri Çalışma Grubu’nun ilk projesi olan “Z+ Kuşağı Üniversitede” Projesi İş Yaşam Modülü, GENAR ve BOSİAD iş birliğinde gerçekleşecek.

 BOSİAD ve GENAR İş Birliği

Prof. Dr. Nevzat Tarhan öncülüğünde ve liderliğinde “Z+ kuşağı Üniversitede”  projesi Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Aylin Tutgun Ünal, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ve GENAR Araştırma Şirketi Genel Başkanı Mustafa Şen, BOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Çağan, BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Şahin, BOSİAD Yönetim Asistanı Güzin Özdemir, BOSİAD Basın Danışmanı Elif Sezgin iş birliğinde İş Yaşam Modülü kapsamında Z Meclisi Yönergesi ve Z Planı Faaliyet Takvimi hazırlandı.

Z+ Kuşağı Üniversitede Proje Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal’ın Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki işverenler ve çalışan Z’lere yönelik Sosyal Medya Kuşakları Ölçeklerinin uygulanmasıyla yapılacak ilk araştırmanın sonuçları, BOSİAD, GENAR ve Üsküdar Üniversitesi iş birliğinde kamuoyuyla paylaşılacak.

Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal: “İş yaşamındaki kuşakları anlamayı hedefliyoruz”

Proje Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Aylin Tutgun Ünal, “Z+ Kuşağı Üniversitede projemizin bir hedefi de iş yaşamındaki kuşakları anlamak. Kuşak farklılıklarının en belirgin hissedildiği bir alan olan iş yaşamında projemiz kapsamında geliştireceğimiz XYZ kuşak farklılıkları ölçeğini çalışan tüm kuşaklara uygulayarak Z kuşağına yönelik önemli bir veritabanı oluşturmak istiyoruz” dedi.
Dr. Nebiye Yaşar: “Z kuşağının gelecekteki iş yaşamları için önemli bir proje”

Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ise “21. Yüzyılın yönetici çalışan ve üreten kesimini oluşturacak imar ve inşasında önemli bir yer tutacak olan Z kuşağı gençlerini gelecekte nasıl görmek isteriz sorusunun en güzel cevabı bu projede yer alacaktır. Z kuşağı, hoşgörüyle yaklaşıldığında, bulunduğu ortamlara artı değer katabilir, iş hayatının ve toplumun dinamiklerini olumlu yönde değiştirebilir. Özellikle eğitimcilerin, yöneticilerin ve diğer kişilerle bu kuşağın uyumlu çalışması yönünde stratejiler geliştirmesi gerekiyor. Bu gelişme Z kuşağı bireylerinin gelecek hayatındaki yükselişi için önem arz ediyor. Diğer kuşaklar ile yeni kuşak arasındaki dengenin sağlanması, ortak değerlerde buluşmak için Z Meclisi Yönergesi hedeflendi. Bu bağlamda; proje toplumumuz için büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

Mustafa Şen: “Gençlik araştırmaları önemli”

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı Mustafa Şen, GENAR olarak projeye destek vermekten memnuniyetini dile getirdi ve “Gençlik araştırmaları büyük bir öneme sahip. Yapılacak olan araştırmalarda, ailelerin teknolojik gelişmişliği ve iyi oluş boyutunun ölçümlerde yer alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Rasim Çağan: “Her yıl sonunda Z Raporu açıklanacak”

BOSİAD Başkanı Rasim Çağan, Z Meclisi ile Bursa sanayisi hakkında deneyimler aktarılacak ve üretime yönelik deneyimler yaşatılacağını belirterek “Yerel, ulusal ve uluslararası sanayiciler, işadamları ve fikir önderleri çalıştaylarda konuşmacı olarak konumlandırılacak. Z Meclisi, çalıştaylar sonrası her yıl sonunda BOSİAD koordinatörlüğünde Z Raporu’nu basın toplantısı ile açıklayacak” dedi.

Tahsin Aksu: “Z kuşağına yönelik olumlu adımlar bizleri heyecanlandırıyor”

Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Tahsin Aksu da “Z+ Kuşağı Üniversitede” projesini hayata geçirirken BOSİAD ve GENAR gibi iki saygın kurumla iş birliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek “Z kuşağını anlamak ve onları doğru şekilde yönlendirmek, aynı zamanda geleceğe emin adımlarla yürümemizi sağlayacaktır. Farklı sektörlerden kurum  ve kuruluşların takım çalışması ile bir araya gelerek Z Kuşağına yönelik böylesine önemli projelere imza atması bizleri heyecanlandırıyor. Bu bağlamda BOSİAD ve GENAR ile kurumsal anlamda güçlerimizi birleştirdiğimiz için sevinçliyiz” diye konuştu.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al