Deprem Travma Psikolojisi

Boşanmış çiftleri ilgilendiren önemli karar

İngiltere’de bir yargıç boşanmış kadınların “eski kocalarından aldıkları para ile hayatlarının sonuna dek lüks bir hayat yaşamayı beklememeleri gerektiğini” söyledi ve onlara “Kendinize bir iş bulun” dedi.

Boşanmış çiftleri ilgilendiren önemli karar

İngiltere’de bir yargıç boşanmış kadınların “eski kocalarından aldıkları para ile hayatlarının sonuna dek lüks bir hayat yaşamayı beklememeleri gerektiğini” söyledi ve onlara “Kendinize bir iş bulun” dedi.

bosanmisciftlerİngiltere’nin en ünlü veterinerlerinden biri ve başarılı bir yarış atı cerrahı olan Ian Wright (59), 2008 yılında boşandığı eşi Tracy’e hayatının sonuna dek yılda 75 bin sterlin nafaka ödemek zorunda olmasının “haksızlık” olduğunu iddia ederek konuyu yüksek mahkemeye taşıdı ve iki çocuğunun annesine yapmakla yükümlü olduğu ödeme miktarının düşürülmesini talep etti. Davaya bakan yargıç Lynn Roberts, 65 yaşında emekli olmayı planladığını ve eski karısının giderlerini daha fazla karşılayamayacağını söyleyen Ian Wright’ın talebini haklı buldu ve “ Bayan Tracy Wright boşanmadan bu yana hiç bir iş bulma girişiminde bulunmamış. Hayatının geri kalanında kocasından alacağı nafaka ile geçineceğini düşünmüş” dedi. Davada Tracy Wright’ı temsil eden avukat Mark Johnston, kadının çocuklarına bakmakla yükümlü olduğunu ve annelik görevlerini yerine getirirken en azından önümüzdeki beş yıl boyunca iş bulmasının mümkün olamayacağını söyledi ve konuyu temyiz mahkemesine taşıdı. Ancak Temyiz Mahkemesi’nde kararı inceleyen Yargıç Christopher Pitchford da “Kadının iş bulması gerektiğine” karar verdi ve “Bir kez çocuklar ilkokul ikinci sınıfa ulaştığında, anneler yarı zamanlı da olsa çalışmaya ve ailelerine finansal bir katkı sağlamaya başlayabilirler” dedi. Hukukçular Wright davasında alınan kararın İngiliz hukukunda önemli etkileri olacağını ve milyarderlerin boşanma davalarında emsal olarak kullanılabileceğini belirtti. AFP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al