Boşanmanın böylesi!

Ayrılığı mağlubiyet olarak görmeyin. Bu krizi atlatmak için çaba sarf edin! Boşanma sizi yıpratmasın!

Boşanmanın böylesi!

Ayrılığı mağlubiyet olarak görmeyin. Bu krizi atlatmak için çaba sarf edin! Boşanma sizi yıpratmasın!

Hiç kimse gerekmedikçe boşanmayı düşünmez. Bizim toplumumuzda boşanmak için % 100 haklı dahi olsanız, çevreniz sizi evli tutmak için gayret eder. Bazen de kişisel, ekonomik, toplumsal ve kültürel nedenlerle taraflar evliliğe devam eder. Fakat evliliğin içi boşalmıştır. Bu önerilere kulak verin! - Kesin kararınızı verdiyseniz, aileden ve çevreden gelen baskılara aldırmayın. Vicdanınızı ve aklınızı dinleyin. Kafanızın karışmasına izin vermeyin.”En kötü karar dahi kararsızlıktan iyidir.”

DEPRESYONDAN KURTULUN!

- EŞİNİZİ ASLA BİR DÜŞMAN GİBİ GÖRMEYİN:

Onunda insan olarak hakları ve duygularının olduğunu asla unutmayın. Çocuklarınız da varsa hayat boyu yüz yüze bakacağınızı unutmayın.

- AYRILMAYI BİR FELAKET OLARAK DEĞİL, YENİ BİR YAŞAMA BAŞLAMA FIRSATI OLARAK GÖRÜN:

Özlediğiniz, düşlediğiniz hayatın planlarını kurun. Önünüze çıkacak yeni imkanları düşünün. Bu, ayrılma acınızı hafifletecek ve eşinize daha “insani” davranmanıza yol açacaktır.

- ÇOCUKLARINIZIN ÖNÜNDE ASLA BOŞANMA MEVZULARINI KONUŞMAYIN: Çocuklarınıza dert yanmayın, asla ve asla eşinizi karalamayın. Unutmayın ki çocuklar, çift kanatla uçar, kanatlardan birini kesmeyin.

- DUYGULARINIZI ÖZELLİKLE ÖFKENİZİ KONTROL EDİN:

Eşinizin sizi suçlaması ve kızdırması karşısında durumu eşitlemeye çalışmayın. Duygularınızı ve egonuzu tatmin etme peşinde olmayın. Sizin “Yangına körükle gitmeniz” yangını daha da alevlendirecektir. “Etkinin tepkiyi” doğuracağını unutmayın.

- AYRILDIĞINIZ EŞİNİZLE MEDENİ VE DOSTÇA BİR İLİŞKİ KURUN:

“Geçmişte yaşayan geleceği inşa edemez.” Siz geleceğinize odaklanın. Zamanı ve hayatı ıskalamayın.

- ÇOCUKLARINIZI DÜZENLİ OLARAK ALIN VE BİRE BİR VAKİT GEÇİRİN:

Onların eğitimleriyle ilgilenin. Okullarına gidin. Yaz tatillerinde birlikte tatil yapın.

- AYRILDIKTAN SONRA HEMEN EVLENMEYİN:

Ayrılık travmasını atlatana kadar ciddi hiçbir ilişkiye girmeyin. Duygusal boşluk dönemlerinde sağlıklı karar verilemediğini unutmayın.

- İŞİNİZE KONSANTRE OLUN:

Seyahatlere çıkın. Arkadaş ve dostlarınızla daha sık birlikte olun. Mutlaka spor yapın. Düzenli beslenip vaktinde uyuyun. Sıkıntılı dönemlerde alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılığının gelişebileceğini aklınızdan çıkarmayın. HABERTÜRK
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Erkeklerin hoşlanma belirtileri Nelerdir; Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönd
  • Hayattan keyif almanın ve sahip olduklarımıza minnettar olmanın 14 yolu.
  • Randevu Al