Boşanma Davası Sırasında Yargıcı Öldürdü

Çin'deki boşanma davasına başkanlık eden mahkeme yargıcını öldürmekten bir adam ölüm cezasına çarptırıldı.

Boşanma Davası Sırasında Yargıcı Öldürdü

Wu Deren'in geçen yıl Kasım ayında Heilongjiang Eyaletinde mahkemeye getirdiği bir bıçakla yargıç Hao Jian'ı bıçakladığı bildirildi.

ChinaNews.com'a göre, iki çocuk babası Jian'ın boşanma anlaşmasında aile mülkünü bölme kararından memnun olmadığı ve saldırıyı intikamcı bir öfkeyle planladığı açıklandı.

Karısı Guan Moumou, Deren'in sık sık kendisine karşı aile içi şiddet eylemleri gerçekleştirdiğini iddia ederek Temmuz ayında Shuangcheng Bölge Mahkemesi aracılığıyla boşanma talebinde bulunmuştu. Ancak Deren karara itiraz etti ve çiftin Harbin Orta Halk Mahkemesi'nde konut sahipliği ve toplu arazi kullanım belgelerine itiraz etti.

Kararın revize edilmesini talep etti ve hakimin kararına itiraz etti. Bu tekrarlanan girişimler başarısız olunca Deren, yargıç Jian'dan bir emlak sertifikası talep etmek için 13 Kasım'da Zhou Aile Mahkemesine gitti. Yüksek Halk Mahkemesi, bir bıçakla donanmış olan Deren, Jian'ı saat 12: 20'de göğsünden bıçaklamadan önce mahkeme salonunda beklediğini bildirdi.

Sağlık görevlilerinin çabalarına rağmen Jian, saldırıdan kaynaklanan akciğer ve pulmoner arter hasarı nedeniyle kan kaybından öldü. Gelen memurlar, boşanma cezasını reddettiği için Jian'ı alkol aldıktan sonra bıçaklayarak öldürdüğünü hemen itiraf eden Deren'i tutukladı.

18 Ocak'taki bir duruşma sırasında Deren, Jian'ın öldürülmesiyle suçlanan Heilongjiang Orman Bölgesi Orta Halk Mahkemesine çıktı. İddia makamı, suçun özellikle ciddi bir nitelik taşıdığını ve önemli bir sosyal etki yarattığını savunarak Deren'in ölüm cezasına çarptırılmasını tavsiye etti.

Heilongjiang Yüksek Halk Mahkemesi'nin WeChat kamuoyu hesabına ilişkin bir rapora göre Deren kasıtlı cinayetten suçlu bulundu ve ölüm cezasına çarptırıldı.

Newsweek

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Japonyalı Akademisyenler Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile bir araya geldi.
  • Üsküdar Üniversitesi, Türk Kızılay, Haydi Tut Elimi Derneği ve Gönüllülük Elçileri Sessiz İyilikler Platformu iş birliği ile “Akıldan Kalbe, Gönülden
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan Mevlid’i Nebi Haftası Kapsamında Din Görevlileriyle buluştu.
  • Prof. Dr. Tarhan’ın yazısı Harvard Business Review’in En Çok Okunanları Arasında yerini aldı.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı’yı ziyaret etti.
  • Beyin araştırmacısı Nataliia Fedorchenko'nun özgeçmişindeki bu üç kelimenin arkasında savaş ve uçuş ve şu anda Forschungszentrum Jülich'teki İnsan Bey
  • Randevu Al