Bitkisel hayattan mutluluğa

Darbelerden dolayı beyin fonksiyonları zarar gören Yıldız, yürümeden konuşmaya kadar hayatı yeniden öğrendi ve ikinci hayatına çok sevdiği Arzu Yıldız’la evlenerek başladı.

Bitkisel hayattan mutluluğa

Darbelerden dolayı beyin fonksiyonları zarar gören Yıldız, yürümeden konuşmaya kadar hayatı yeniden öğrendi ve ikinci hayatına çok sevdiği Arzu Yıldız’la evlenerek başladı.

İzmir'in Karşıyaka İlçesi’nde 7 yıl önce tinercilerin para ve sigara isteklerine olumsuz yanıt verince başına aldığı sopa ve yumruk darbeleriyle komaya giren 25 yaşındaki Emre Yıldız, üniversite hayalleri kurduğu sırada yaşanan olay sonrasında, 78 gün bilinci kapalı olarak bitkisel hayatta kaldı. Darbelerden dolayı beyin fonksiyonları zarar gören Yıldız, yürümeden konuşmaya kadar hayatı yeniden öğrendi ve ikinci hayatına çok sevdiği Arzu Yıldız’la evlenerek başladı. bitkiselmutlulukBahçelievler semtindeki Zübeyde Hanım Parkı’nda 2006 yılının Mart ayında meydana gelen olayda, üniversite sınavlarına hazırlanan o zaman 18 yaşında olan Emre Yıldız, arkadaşlarında ders çalıştıktan sonra evine dönmek için yola çıktı. Park içinden geçerken, kimliği belirsiz 7 kişiden oluşan tinerci grubu, Emre’nin yolunu keserek kendilerine para ve sigara vermesini istedi. Ellerindeki poşette uçucu madde bulunduran gruptakiler, parasının olmadığını söyleyerek isteklerine olumsuz yanıt veren Emre Yıldız’a saldırdı. Tinerciler, yere yatırdıkları Emre’yi sopa ve yumruk darbeleriyle ağır yaraladı.

78 GÜN YAŞAM SAVAŞI VERDİ

Karşıyaka Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Emre Yıldız, geçirdiği beyin kanaması ve travma nedeniyle yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Bilinci kapalı ve bitkisel hayatta olduğu doktorlarınca ifade edilen Emre Yıldız, tam 78 gün süren yoğun tedavi sürecinin ardından mucizeyi gerçekleştirdi. Yaşama tutunan Emre, beyin fonksiyonları zarar gördüğü için 18 yaşında olmasına rağmen bebekten farkı kalmadı. Ne konuşup yürüyebildi, ne de ihtiyaçlarını giderdi.

HAYATI BEBEK GİBİ YENİDEN ÖĞRENDİ

Aylar süren tedavinin ardından taburcu edilen Emre için, asıl mücadele evde oldu. Anne Nesibe Yıldız’ın da büyük emeğiyle, Emre Yıldız, bebek gibi hayata yeniden başladı. Annesinin yardımıyla yürümeyi, yemek yemeyi, konuşmayı sil baştan ikinci kez öğrendi. Ailenin Emre için mücadelesi yaklaşık 6 yıl sürdü.

İKİNCİ HAYATA EŞİ ARZU’YLA BAŞLADI

İkinci kez dünyaya gelmiş gibi olan Emre Yıldız, özürlüler için verilen eğitimi de başarıyla tamamladı. Özel bir firmada işe giren Emre Yıldız, ikici hayatına ise çok sevip aşık olduğu Arzu Yıldız’la evlenerek başladı. Şimdi kendi yuvasında yeni hayatının ilk günlerini geçiren Emre Yıldız, "Hiç uğruna tinercilerin saldırısına uğradım. Hayatımın 7 yılı kayboldu. Üniversite hayali kurduğum sırada bunları yaşadım. Şimdi bambaşka bir konumda eğitim almış olabilirdim ama olmadı. Annemin, ailemin desteğiyle hayata yeniden tutundum. Askerliğimi bile yaptım. Artık biricik eşimle daha mutlu olacağım. Onunla yepyeni hayatımın da kapısını açmış oldum" dedi. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al