Bir kabak çekirdeği hayatlarını kabusa çevirdi

Manisa’da anneannesi ile parkta oyun oynarken yemeye çalıştığı bir kabak çekirdeğinin nefes borusuna kaçması sonucu uzun süre nefessiz kalarak beyin hücreleri ölen minik Beyza 3 yıldır yatağa mahkum yaşıyor.

Bir kabak çekirdeği hayatlarını kabusa çevirdi
Paylaş:

İlk iki yıl ellerindeki bütün imkanları kullanarak kızlarının tedavilerini sürdüren aile ise artık tedaviye yetişemediklerini belirterek Sağlık Bakanlığından evde fizik tedavi imkanının sağlanmasını istedi.

 Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan Gürcan ailesinin minik kızları Beyza Gürcan henüz 26 aylıkken anneannesi ile birlikte parkta oynadığı sırada yemeye çalıştığı bir kabak çekirdeğinin boğazına takılması sonucu uzun süre nefessiz kalarak beyin felci geçirdi.

Yaşıtları gibi oldukça hareketli bir kız çocuğu olan minik Beyza bugün 5 yaşında ve son 3 yılını serabrel palsi rahatsızlığıyla yatağa ve cihazlara bağlı olarak geçiriyor. Karnından beslenen ve solunum yapabilmesi için trakeostomi takılan minik Beyza’nın yeniden eski sağlığına kavuşabilmesi için bütün birikimlerini harcayan ailesi ise artık masraflara yetişemez duruma geldi.

Kızlarında enfeksiyon riski olduğu için fizik tedavi merkezlerine gidemediklerini ve evde bire bir fizik tedavi uygulanması gerektiğini anlatan aile, uygulamanın parasını karşılayamaz duruma geldikleri için Sağlık Bakanlığından yardım istedi.

Tek isteğinin kızının yeniden eski sağlığına kavuşması olduğunu kaydeden baba Mustafa Gürcan, “Evladımın eski sağlığına kavuşarak vatanına, milletine faydalı bir birey olmasını istiyorum. Bu yaşadığı kaza sonrası tekrar sağlığına kavuşmasını istiyorum. Maddi açıdan pahalı bir hastalık olduğu için artık yetemiyoruz” dedi.

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: