Bir bunalım nedeni daha

Sağlıksız beslenen erkekler dikkat. Yazara göre, erkeklerin andropoza girdiğinin önemli bir belirtisi daha var....

Bir bunalım nedeni daha

"Beer Belly Blues" adlı kitabın yazarı Brad King'e göre, seyrekleşen saçlar, huysuz tavırlar, "azgın tekke sendromu"nun yanı sıra, erkeklerin andropoza girdiğinin önemli bir belirtisi daha var....

En iyi beslenme yazarlarından biri olan King, erkeklerde 30 yaştan sonra obezite ve sağlıksız beslenmenin, testosteron hormonunun alt seviyelere düşme hızını önemli derecede etkilediğini söylüyor.

Yavaş çalışan metabolizma da, sağlıksız kilo almadaki en önemli etkenlerden biri arasında. King, erkeklerin birkaç noktada dikkatli olmasını öneriyor.

Vücuttaki yağ oranını düşürmek için şekeri azaltmak gerekiyor. Badem ve avokado gibi, tekli doymamış yağlar ise hormon seviyelerinin korunmasını sağlıyor. Ayrıca egzersiz yapmak, vücuttaki yağı yakıyor. 

BBC
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al