Bilirkişiden tavsiyeler!

ABD’nin sosyal haber sitesi Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian (29), sosyal medyanın yararlı bir şekilde kullanılmasına ilişkin tavsiyelerini bilim dergisi Popular Mechanics’le paylaştı.

Bilirkişiden tavsiyeler!

ABD’nin sosyal haber sitesi Reddit’in kurucusu Alexis Ohanian (29), sosyal medyanın yararlı bir şekilde kullanılmasına ilişkin tavsiyelerini bilim dergisi Popular Mechanics’le paylaştı.

Ohanian’a göre, çok karmaşık yapısı nedeniyle her kullanıcının sosyal medyada dikkat etmesi gereken konular bulunuyor. Bilgisayarı ve android telefonu olmadan evden adımını atmadığını anlatan Ohanian’ın sosyal medyayı etkin kullanmak isteyen kullanıcılar için beş altın tavsiyesi şöyle: 1-Sosyal medya bağımlılığını kontrol etmenin en etkili yolu, günün sadece iki saati gibi belli ve boş bir süreyi, üye olunan sitelere ayırmak. Kişisel veya profesyonel farketmeksizin etkili kullanım için, dikkat süresi kısa olan insanları iyi tespit etmek gerekiyor. Kısa vadede de bile olsa, paylaşılan içeriğin insanların istedikleri türden ve kaliteli olmasına dikkat edilmeli. 2-Samimi ve şeffaf olmak çok önemli. Hataları itiraf etmek veya telafi etmek üzerine yapılan paylaşımlar yeni insanlar kazandırır. Diğer kullanıcılardan farklı olmanızda kendinizi nasıl ifade ettiğiniz rol oynar. 3-Paylaşılan ne olursa olsun yüzde 100 inanmalısınız. Paylaşılan her şey bir amaca hizmet ediyor olmalı ve yorum yapan herkese karşılık verilmeli. Bu hem kullanıcılarla anlaşmanın hem de sunulan ürünün internette yayılmasının bir yoludur.

TROL NEDİR

Trol, internette geniş kitlelerin cevap vermesi amaçlanarak hazırlanan genellikle tepki çekmeye veya rahatsızlık uyandırmaya odaklı konu başlıkları açanlar için kullanılan terim.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al