Bilinçli Aile Olun!

Prof. Dr. Tarhan’dan başucu kitabı “Bilinçli Aile Olmak” çıktı.

Bilinçli Aile Olun!

Prof. Dr. Tarhan’dan başucu kitabı “Bilinçli Aile Olmak” çıktı.

nevzat_tarhan_bilincli_aile_olmak Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başucu olacak yeni bir kitabı daha okurla buluştu. Tarhan, kaleme aldığı “Bilinçli Aile Olmak” kitabıyla mutlu çiftler, huzurlu aileler için kişileri bilinçli aile olma yolculuğunu çıkarıyor. Kitapta ilişkilerde yaşanan sorunlara yeni çözümler sunan Tarhan, sıkıntıları uzun vadeli mutluluğa dönüştürmenin yol haritasını da gösteriyor. Bugüne kadar kaleme aldığı kitaplarıyla yüz binlerce okura aile içi iletişim konusunda pratik ipuçları sunan Üsküdar Üniversitesi Rektörü-Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, mutlu çiftler, huzurlu aileler için yeni bir kitap kaleme aldı. Tarhan kitabında "Bilinçli Aile" olma yolcuğunu, hayatın her aşamasından örnek olaylar ve çözüm önerileriyle destekliyor. Aile içi iletişimde "fırsat eğitimi" kavramını okuyucularıyla paylaşıyor. Kitabında yaşamda çözüm bekleyen sorunlara nasıl yaklaşılması gerektiğini her yönüyle anlatan Tarhan, kişiye ve ailesine dünyayı dar eden sıkıntılardan kurtulup uzun vadeli mutluluğu yakalamada yol gösteriyor. “Bilinçli Aile Olmak” kitabı başından sonuna kolay okunabilir bölümler ve elektronik afişlerle desteklenen somut önerilerden oluşuyor. Kitap her zaman mutlu çiftler ve huzurlu aileler için önerilerde bulunuyor. Fırsat eğitiminin zamanı iyi kullanmak isteyen kültürlerde ve sistemlerde çok işe yarayan bir eğitim biçimi olduğuna dikkat çeken Tarhan, egonun çok yükseldiği günümüzde insanların ‘muallimvari’ uygulamalara kendilerini hemen kapatma eğiliminde olduklarını söyledi. Amaçsızlığın insanlığı strese açık tuttuğunu, anomik modernizm ve maddeciliğin “hayat işinize yaramıyorsa ölebilirsiniz” diyerek kişiyi intihara teşvik ettiğini kaydeden Tarhan, böylece “Cansız maddeden geldik yine ona gideceğiz” algısının hayatı anlamsızlaştırdığını sözlerine ekledi. Yeni kuşakların çok fazla dünyevileştiklerinin altını çizen Tarhan, kendi egoları ve konforlarından daha yüksek bir değer tanımayan yeni kuşakların insanlığın geleceğini tehdit ettiğini söyledi. Tarhan yeni kitabında şikâyet değil çözüm zamanı geldiğini ifade ederek yaşama dair bilinçli aile olma yolculuğunu başlatıyor.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al