BİLİMCİNİN GÖZÜNDEN NP

BİLİMCİNİN GÖZÜNDEN NP

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Geçtiğimiz günlerde Amerika Psikiyatri Derneği tarafından Hawaii'de düzenlenen kongrede NP ile tanışanlar Türkiye'ye geliyor.

 


ABD'de psikiyatri alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Erol Üçer, kongrenin hemen ardından NPİSTANBUL Hastanesini ziyaret etti. Birimleri tek tek gezen ve ABD ile kıyaslayan psikiyatrist Üçer, gördükleri karşısında hayranlığını gizleyemedi.

APA MEYVELERİNİ VERİYOR


NP GRUP psikiyatri alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izliyor ve anında uyguluyor… Mayıs ayı içinde Amerika Psikiyatri Derneği tarafından bu yıl 164'üncüsü düzenlenen kongrede yerini alan ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşan NPGRUP'a kongrenin hemen ardından ziyaretler başladı.

Toplumun ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verme ve ruh sağlığı seviyesini yükseltme ilkesini benimseyen NP'yi Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer ziyaret etti. Grup bünyesindeki uzmanların katılımıyla haftalık rutin olarak düzenlenen bilimsel eğitim toplantılarına katılan Üçer anlatılanları dikkatle dinledi.

Prof. Dr. Erol Üçer daha sonra NPİSTANBUL Hastanesi'nin; TMU, EKT, MR, QEEG, FARMAKOGENETİK gibi birimlerini dolaştı. Hastanenin bu denli profesyonel olduğunu düşünmediğini ifade eden Üçer, Amerika'da gördüğü en iyi hastane konseptini, Türkiye'de NP'nin uyguladığını söyledi. Manzara karşısında hayranlığını açık açık ifade eden psikiyatrist Üçer;

"Tüm dünyaya kendinizi daha fazla duyurmanız gerekiyor. Bundan sonraki süreçte  hastanenizin bilimsel çalışmalarını yakından takip edip, bizzat içinde ben de yer alacağım. Ben sizin varlığınızı Hawaii'deki APA kongresinde öğrendim. Amerika'daki meslektaşlarıma sizden bahsedeceğim ve birlikte bir bilimsel sempozyum
düzenlemek için biran evvel çalışmaları başlatacağım. Muayene sürelerimiz ve hasta kayıtlarınızın uluslararası standartta olduğunu gördüm. ABD'de kullandığımız modelle aynı uygulamalar.

Oldukça konforlu ve psikiyatrik açıdan güvenli bir hizmet gerçekleştiriyorsunuz.

Ayrıca bilimsel toplantılardan birine katılmaktan çok keyif aldım. Bu toplantıların  NPİSTANBUL Hastanesinin, hem kaliteli sağlık hizmeti verdiğini hem de bilim üretmeye devam ettiğinin bir göstergesidir." dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Randevu Al