BİLGİSAYAR PİŞMAN OLACAK

BİLGİSAYAR PİŞMAN OLACAK

Milliyet

İsrail’de bulunan Tel Aviv Üniversitesi’nden akademisyenler, bilgisayarlara pişmanlık hissini öğretmek için kolları sıvadı.

 


Bilim ve teknoloji haber portalı Amerikan Popular Science’ın haberine göre, bu çalışma başarılı olursa sonradan pişman olmak ‘istemeyen’ bilgisayarlar performanslarını maksimize edecek.

Bilim insanları, bu işlemi bilgisayarlara mevcut olan veri ile elde edilmesi istenen veri arasındaki farkı göstererek yapmayı planlıyor.  Arama motoru şirketi Google’ın finanse ettiği proje sayesinde, makinelerin internet hızının kalitesinde, serverların servis ulaşımlarını önem sırasına göre düzenlemede ve gerekli server erişim kapasitelerini, var olacak internet erişim yoğunluğuna göre düzenlemede iyileşme göstereceği düşünülüyor. Bu proje gerçekleşirse Google’ın daha hızlı erişim sağlayarak gelirini artıracağı ifade ediliyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al