Bilgisayar başında olmaktan sıkılıyorlar

Çocuklar bilgisayar başında olmaktan sıkılıyor.

Bilgisayar başında olmaktan sıkılıyorlar

Çocuklar bilgisayar başında olmaktan sıkılıyor.

bilgisayarbasindaolmakTürkiye’nin en beğenilen çocuk şehri Minopolis’te 130 çocukla yapılan anket onlara dair bilinen ‘teknoloji bağımlısı’ yaklaşımını ortadan kaldırıyor. Anket sonucunda çocukların yüzde 85’inin evde bilgisayar başında olmaktan sıkıldığı görüldü.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

ÇOCUKLAR BİLGİSAYAR BAŞINDA OLMAKTAN SIKILIYOR Yaşları 7-13 arasında değişen 130 çocukla yapılan ankette, çocukların yüzde 85’i tatili evde geçirmek istemediklerini ifade etti. Yüzde 15 ise evde televizyon izlemeyi ya da bilgisayar başında zaman geçirmeyi ‘iyi bir tatil’ olarak değerlendirdi.

Anıtkabir’e gitmek isteyen de var Messi’yle tanışmak isteyen de Ankete katılan çocukların 110’u yeni yerler görmenin ve eğlenmenin en iyi tatil olacağını söyledi. 110 çocuğa göre evde bilgisayar ya da televizyon başında zaman geçirmek iyi bir alternatif değil. Çünkü onlar için bilgisayarda Oyun oynamak ve televizyon izlemek sıradan bir aktivite. Ankete verilen ilginç cevaplar yok değil. Tatilde Barcelona’nın yıldız oyuncusu ‘Messi ile tanışmak isterdim’ diyenler de var. Çocukların en çok görmek istediği yerler arasında Anıtkabir, Paris Disneyland ve hayvanat bahçeleri yer alıyor. İşte onların bazılarının gözünden tatil hayali: Sinemis Demirci (12), tatilde Paris’e Disneyland’a gitmeyi çok istediğini belirterek "Bu yıl artık geçti ama bir dahaki sefer için umutluyum" dedi. Cahit Eren Can (11) da, tatilde iki isteği olduğunu belirterek "biri Minopolis’e gelmekti bunu yaptım. Diğeri ise Anıtkabir’i ziyaret etmek. Babamdan söz aldım" diye konuştu. Melis Tekdirlik (10) de, "Ben İstanbul’u seviyorum. Dışarıda olayım yeter" derken, Ersam Atabey (9) de, "Hayvanat bahçesine gitmek ve kayak yapmak istiyorum. Messi ile tanışmak da isterdim ama çok zor" ifadelerini kullandı. Mehmet Yeniçeri (9) de, "Ben tatil hiç bitmesin istiyorum. Yapacak çok şey var" dedi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al