Bilgi kumarbazı

İngiliz Christian Drummond barlarda bulunan “Quiz” makinelerindeki soruları zengin genel kültürüyle cevaplayıp bir yılda 60 bin sterlin kazandı.

Bilgi kumarbazı

İngiliz Christian Drummond barlarda bulunan “Quiz” makinelerindeki soruları zengin genel kültürüyle cevaplayıp bir yılda 60 bin sterlin kazandı.

İngiltere’de Christian Drummond (40) çocukken harita mühendisi olan babasıyla bitmek bilmeyen yollarda dolaşırken can sıkıntısından okuduğu kitaplardan edindiği bilgilerle hiç çalışmadan geçinebiliyor. Drummond, İngiltere’nin her yerinde bugüne kadar 10 bin bar dolaştı. “Quiz” denen kumar makinelerinde popüler bilgi yarışmalarındakilere benzer sorulara cevap verip saatte 40-60 sterlin (120-180 lira) para kazanabiliyor. Üstelik vergisiz. İngiliz edebiyatı mezunu olan Drummond’un öyle zengin bir kültürü var ki, ona quiz makinesi dayanmıyor.

ZEKANIZI GELİŞTİREBİLİRSİNİZ BARDAN KOVUYORLAR

Bugüne kadar yaklaşık 60 bin sterlin (180 bin TL) kazanan Christian, ünlü yazar Charles Dickens’ın 500 karakterinin ismini, Afrika’daki kentlerin nüfuslarını hatta Wimbledon Tenis Turnuvası finallerindeki her bir set sayısını dahi ezbere biliyor. Bazı barlardan kovulan Christian hemen bir başka kasabadakine yollanıyor. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İntiharı önlemede psikolojik d
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Erkeklerin hoşlanma belirtileri Nelerdir; Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönd
  • Randevu Al