Beyin gücünüzü nasıl artırabilirsiniz?

Beyin gücünüzü hangi egzersizler ile kuvvetlendirebileceğiniz hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Beyin gücünüzü nasıl artırabilirsiniz?

BEYİN GÜCÜNÜZÜ NASIL ARTIRABİLİRSİNİZ?

Daha hızlı karar verebilir,daha hızlı sonuçlar yaratabilir ve beyninizi daha verimli kullanabilirsiniz.Bunları ve daha fazlasını yapmak için şuan ki beyin performansınıza takviye olacak egzersizleri yapmanız sizin için iyi olacaktır.Bu yazımızda beyin gücü egzersizleri nelerdir?

- Gözlemleme kabiliyetinizi artırmak için daha dikkatli bakarak nesnelerin yerlerini beyninize kaydedebilirsiniz.Örneğin;bir yerden geçerken şu mağazanın yanında şu isimde bir yer var diyerek,daha sonra orayı gözünüzün önüne getirecek ve hatırlamanız kolaylaşacaktır.

MÜZİK DİNLEYİN

Müzik dinlerken dinlendiğimiz gibi bunun yanında beyin sesleri analiz ederken diğer işleri yapmanızı ve başka şeyler düşünmenizi kolaylaştırır.Müzik dinlerken ders çalışma alışkanlığı olanlar bu konuda çok daha iyi verim almaktadır.

OYUN OYNAYIN

Bilgisayar yada mobil oyunlar oynadığınızda beyninizin sağ kısmı çalışır.Bunun sebebi,strateji kurmak,plan yapmak ve uygulamaktır.Hızlı davranmanız gereken oyunlar oynadığınızda da,beyniniz çabuk karar verme yeteneğini geliştirecektir.

BULMACA ÇÖZÜN

Bulmaca çözdüğünüzde beyinde kayıtlı olan bilgilerinizi tekrar canlandırdığınız için daha sonra bunları hatırlamanız kolaylaşacak ve aynı zamanda hatırladığınızı yazdığınız için görsel hafızanız da gelişecektir.

TEKNOLOJİ.NETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: