Deprem Travma Psikolojisi

Beyin ameliyatında sıfır hata

Türkiye'nin ilk ve tek beyin hastanesi olma özelliğini taşıyan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde robotik cerrahiden tümör cerrahisine, parkinson ve epilepsiden beyin, sinir ve omurilik ameliyatlarına kadar bir çok önemli operasyon sıfır hata oranıyla gerçekleştirilebilecek.

Beyin ameliyatında sıfır hata

Türkiye'de ilk olarak tam donanımlı 1A Ultra Clean özellikli ameliyathaneye sahip olduklarını belirten beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Prof. Dr. Kaya Aksoy, "Ameliyathanede bulunan 'O-Arm O kollu skopi' adı verilen cihaz sayesinde hata oranı sıfır olan ameliyatlar yapılacak." dedi.

Beyin ameliyatları, omurga cerrahisi, pediatrik beyin omurilik ve sinir cerrahisi, parkinson ve hareket bozuklukları ameliyatları ile periferik sinir cerrahisi başta olmak üzere beyin ve sinir cerrahisi alanında Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ikinci beyin hastanesi olma özelliğini taşıyan NPİstanbul, yine Türkiye'nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathanesi olma özelliğine sahip. Ameliyathanede bulunan pek çok önemli tıbbi cihazın yanında, özellikle spinal cerrahi için çok önemli olan O-Arm O kollu skopi adı verilen cihaz sayesinde hatasız ameliyatlar yapılacak. Üst düzey teknolojiyle hazırlanan hastanede bel ve omurga cerrahisi, erişkin ve çocuk beyin cerrahisi, tümör, anevrizma operasyonları, Parkinson, tremor, distoni, major depresyon, OCD, epilepsi, toruette sendromu, derin beyin stimulasyonu, boyun ve bel fıtığı, skolyoz ameliyatları ve nöromodülasyon cerrahilerinin tamamı yapılabiliyor..

Beyin, omurilik ve sinir cerrahisi operasyonlarının Türkiye'nin sayılı çocuk ve erişkin beyin, sinir ve omurilik cerrahlarından Prof. Dr. Kaya Aksoy, ameliyathanede bulunan teknolojiyle hatasız ameliyatlar yapmayı hedeflediklerini aktardı..

İŞTE O AMELİYATHANENİN ÖZELLİKLERİ.

NPİstanbul beyin hastanesi'nde robotik cerrahiden, parkinson ve epilepsi ameliyatlarına kadar pekçok alanda hizmetin verildiği biri 1A, diğeri 1B olmak üzere iki üniteli dijital ameliyathane ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Hastanede cerrahi operasyonlar ileri teknolojik alt yapısı ile ameliyat riskleri minimum düzeyde gerçekleşiyor. İşte beyin ameliyatlarında hata oranını sıfıra indirecek teknolojik imkanlar:.

* Floresan boyamayla tümörlerin daha başarılı çıkarılması.

* beyin, sinir ve omurilik cerrahisinde, O-Arm MR CT navigasyon ve ICG, frame teknolojieri hata oranının sıfırlanması.

* Otomatik skolyoz çekimi ile dijital röntgen işlerin hızlandırılması.

* Nöronavigasyon destekli beyin cerrahi mikroskopu ile vasküler-onkolojik cerrahi hizmeti hedefi kolay tespit etme.

* Nöronavigasyon destekli ultrasonografi cihazı ile kontrollü cerrahi operasyon olanağı.

* 3 boyutlu (3D) görüntüleme sistemi ile operasyon öncesi ve esnasında hedefe kısa ve hızlı yoldan ulaşılma.

* Ameliyat sırasında 3D görüntüleme ile operasyon sırasında başarı ölçme avantajı * Hijyenik havalandırma, kontrollü geçiş alanları, cerrahi ekipman takip sistemleriyle üst seviyeye sterilizasyon güvenliği.

*Ameliyatın her aşamasında anestezi ve ağrı derinliğini kontrol edebilme olanağı.

*Ameliyathane Telekonferans Sistemi ile operasyonlar sırasında dünyadan herhangi bir hekime veya bir konferans salonuna bağlanabilme.

SABAH

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ: “Süper yaşlılık için aktif ve sosyal bir yaşam lazım”
  • İnsan vücudunda doğal olarak olan, duygusal tepkilerin kontrolünde rol oynayan dopamin beyne sinyaller ileten kimyasal bir maddedir. Dopamin nedir, so
  • Beyin, omurilik ve sinirleri kapsayan sinir sisteminde çok sık karşılaşılan pek çok farklı tümör bulunuyor.
  • Günlük yaşamda hayata katılacak bazı rutinlerle beyin ve hafızayı geliştirmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz?
  • TMU yöntemiyle beyinde ihtiyaç duyulan alanlar harekete geçiriliyor.
  • Psikoterapi alanında kullanılan biofeedback ve nörofeedback yöntemlerinin bireye vücudun verdiği tepkileri somut şekilde gösterdiğini kaydeden Uzman K
  • Randevu Al