Deprem Travma Psikolojisi

BELİRTİLERİNİ HAFİFLETMİYOR

BELİRTİLERİNİ HAFİFLETMİYOR

REUTERS

Soya tabletlerinin ateş basması gibi menopoz dönemi belirtilerini hafifletmediği ortaya çıktı.

 


Soyanın kadınların hayatını birçok yönden etkileyen menopoza çare olmadığı bildirildi. ABD'li uzmanlarca, iki yıl yürütülen bir araştırma sonucunda, soya tabletlerinin kemik yoğunluğu kaybı ve ateş basması gibi menopoz dönemi belirtilerini hafifletmediği bulundu.

ABD'de Miami Üniversitesi'nde 248 kadının incelendiği bir araştırmaya göre, soya tabletleri kemik yoğunluğu kaybı, ateş basması ve uykunun bölünmesi gibi menopoz dönemi belirtilerini hafifletmiyor.

Archives of Internal Medicine raporlarında, iki yıl süren araştırmada soya tabletlerinin vücutta hiçbir etkileşim yapmayan sahte görünümlü ilaçlardan daha iyi bir sonuç vermediğine ve aralarında hiçbir fark olmadığına dikkat çekiliyor.

Araştırmanın lideri Doktor Silvana Levis, "Menopoz semptomları için bu ürünleri alan kadınlara benim tavsiyem bu ürünleri kullanırken tekrar düşünmeledir. Soya tabletlerinin her hangi bir fayda sağlamadığını bulduk" dedi. BBC'nin yansıttığı araştırmada, uzmanların diğer araştırmaların soyanın menopozun semptomlarını hafiflettiğini gösterdiği belirtiliyor.

Uzmanlar ayrıca, soyanın doğal bitki ostorejenleri içerdiğini ve bunun menopoza giren kadınların düşen österojen seviyelerine yardım edebileceğini ifade ediyor.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al