Deprem Travma Psikolojisi

Bebekler üzerinden soğuk savaş

Rusya ile ABD arasındaki soğuk savaşa, bebekler de dahil edildi. Rusya Meclisi, kimsesiz çocukların ABD’li ailelere evlatlık verilmesini yasaklayan kararı kabul etti.

Bebekler üzerinden soğuk savaş

Rusya ile ABD arasındaki soğuk savaşa, bebekler de dahil edildi. Rusya Meclisi, kimsesiz çocukların ABD’li ailelere evlatlık verilmesini yasaklayan kararı kabul etti.

 bebek_savasABD ile Rusya arasındaki bahar havası yerini yeni bir soğuk savaşa bırakırken, gerginliğe kimsesiz çocuklar da dahil edildi. İki nükleer süpergüç arasındaki son gerilim, Batılı şirketlere hizmet veren Rus avukat Sergey Magnitski’nin beş yıl önce hapishanede kalp krizi sonucu ölümüne, ABD’nin sert tepki göstermesiyle başladı.  

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

ABD Yönetimi, Rusya’yı “Magnitski’nin ölümünde parmağı olanları ortaya çıkarmaya” çağırdı. Ruslar bu talebe kulak tıkadı. ABD Kongresi, Magnitski’nin ölümünde sorumluluğu olduğu iddia edilen 60 Rus yetkilisine ABD’ye giriş yasağı getirdi, bu isimlerin Amerikan bankalarındaki hesaplarını da dondurdu. Rusya Meclisi ise dün kimsesizlerin Amerikalılar tarafından evlat edinilmesini yasaklayan kararı onaylayarak karşılık verdi. Yasaya da Amerikalı bir çiftin Rusya’dan evlat edindiği, ancak ihmal yüzünden bir süpermarketin otoparkında aracın içinde havasızlıktan ölen 2 yaşındaki Dmitriy Yakovlev’in adı verildi. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al