BEBEK GELMEDEN ÖNCE...

BEBEK GELMEDEN ÖNCE...

Milliyet

Bir çocuğunuzun olması; hayatınızı sonsuza kadar değiştirir. Eşinizle anne-babalık görevleri konusunda anlaşın.

 


Çocuk bakmak ve sevginizi canlı tutabilmek için kendinizi hazırlamanız gerekir. Eşinizle baştan anne-babalık görevleri konusunda anlaşın.

Bebeğiniz gece uyanıyorsa, bu sorumluluğu paylaşmalısınız. Emziriyorsanız, eşiniz de emzirme sonrası bebeğinizle ilgilenebilir. Göreceksiniz bu yardımlaşma size çok iyi gelecek. Eşinizin hafta sonları uzakta olmasını gerektiren bir hobisi varsa, bebek doğduğu zaman bunu hemen terk etmesini beklemeyin.

Hiçbir tarafın, arzularından ödün vermesine gerek yok. Ancak konuşarak bunun adil olduğuna karar verebilirsiniz. Kocanızın arkadaşlarıyla hafta sonunu geçirmesi, size de arkadaşınızla sp' ya gitme hakkı verir. Bir sonraki hafta sıra sizde!

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al