Bebek bakımında teknolojinin faydaları

Teknolojinin gelişmesiyle bebeğinizi büyütürken ihtiyaç duyulan her şey artık elinizin altında. Fonksiyonel cihazlarla işiniz kolaylaşacaktır.

Bebek bakımında teknolojinin faydaları
Paylaş:

BEBEK TELSİZİ

Bebefon da denilen bebek telsizleri, sesleri bir odadan diğerine iletmeyi sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde bebeğiniz yatağında yatarken siz diğer odalardan onun uyanıp uyanmadığını anlayabilirsiniz.

BEBEK MONİTÖRÜ

Bebek monitörü, bebeğinizin sesini duymanızın yanında görmenizi de sağlar. Bu tip cihazlarda hem mikrofon, hem de mini kamera bulunur. Görüntülü bebek telsizi, bebek izleme cihazı veya bebek monitörü de denilen bu cihaz, bebeğinizin yatağında ne yaptığını anbean izlemenize olanak tanır.

ODA TERMOMETRESİ

Oda sıcaklığı, bebek sağlığı için en önemli noktalardan biridir. Bu yüzden oda termometresi, ebeveynlerin oda sıcaklığını ayarlayabilmesi için onlara yol gösterir.

STERİLİZATÖR

Sterilizatör, yoğun ısısı ile biberon ve emziklerdeki bütün mikropları kısa sürede öldürür.

KENDİ KENDİNE SALLANAN BEŞİK

Teknolojinin ilerlemesiyle, bebek beşiklerindeki çeşitlilik de arttı. Artık sallanan beşiklerle ebeveynlerin işi daha kolay. Kendi kendine bebeği sallama özelliğine sahip bu beşikler, anne babaların yardımcısı oluyor.

TİTREŞİMLİ VE MÜZİKLİ ANA KUCAĞI

Bebekler genelde ana kucağında pek fazla durmak istemez. Kısa sürede ağlar ve kucağa alınmayı hedefler. Fakat titreşimli ve müzikli ana kucakları, bu derde son veriyor. Ana kucağındayken çalan müzik ve titreşim, bebeğin dikkatini çekip oyalanmasına yardımcı oluyor.

ALIŞTIRMA BARDAĞI

Çocuğunuzu biberondan uzaklaştırıp bardak kullanmaya alıştırırken, alıştırma bardakları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu tip bardaklar hafif olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Farklı renklerde ve desenlerdeki modelleriyle de bebeğinizin ilgisini çekebilir.

SEBZE HAŞLAYICISI

Sebze haşlayıcısı, bebeğinize daha rahat yemek hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu aletler sterilizatör olmalarının yanı sıra sebzeleri buharla haşlama özelliğine sahiptir.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: