Deprem Travma Psikolojisi

Bebeğime nasıl oyuncak seçmeliyim

Yeni doğan bebeklerin görme duyuları çok gelişmediğinden müzikli oyuncaklara ilgi duyarlar. "bebeğime nasıl oyuncak seçmeliyim diyorsanız mutlaka okuyun.

Bebeğime nasıl oyuncak seçmeliyim

Yeni doğan bebeklerin görme duyuları çok gelişmediğinden müzikli oyuncaklara ilgi duyarlar. "bebeğime nasıl oyuncak seçmeliyim diyorsanız mutlaka okuyun.

Bu dönemdeki bebek zamanın çoğunu beşiğinde geçirdiği için ona uygun oyuncakları yatağına asabilirsiniz.

 0-6 YAŞ GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEYİ ÖĞRENİN

Yeni doğan bebeklerin en iyi oyuncakları kendi bedenleridir aslında. Ellerini kollarını sallayarak, ellerini ağızlarına götürerek eğlenirler. Bebekler ses, ışık gibi şeylerden hoşlanırlar. Bebeğinizin beşiğine asılan hareketli ve renkli oyuncaklar tercih edebilirsiniz.

BEBEĞİNİZLE DOĞRU İLETİŞİM KURUN

Bu dönemdeki bebeklerin görme duyuları çok iyi değildir ama sarı, lacivert, mor,siyah renkleri algılamak onlar için daha kolaydır. Bebeğiniz için siz de renkli kurdele, alüminyum folyo ve renkli kağıt kullanarak bir oyuncak yapıp karyolasının üzerine asabilirsiniz. Bu onun oldukça ilgisini çekecektir. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al