Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama

Başbakan Davutoğlu DBFF’de dereceye giren öğrencileri kutladı.

Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 3’üncüsü bu yıl düzenlenen Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde lise öğrencileri, dünyayı değiştirecek fikirleri ile yarışırken yoğun programı nedeniyle programa katılamayan Başbakan Ahmet Davutoğlu başarılı öğrencileri kutladı. Gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz diyen Davutoğlu, başarılı projeleriyle dereceye giren tüm öğrencileri yürekten kutladığını ifade etti.

Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama
Türkiye’nin tek fikir festivali olan Davranış Bilimleri Fikir Festivali, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşirken festivalde 84 okuldan 226 proje yarıştı.

Festivalin ödül törenine TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ayşe Kardaş, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve festivalde yarışan okullardan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programa çok katılmak isteyip de katılamayan, duygu ve temennilerini yazılı olarak paylaşan Başbakan Ahmet Davutoğlu şu değerlendirmede bulundu.

“Yoğun programım nedeniyle davranış bilimleri fikir festivaline üzülerek katılamıyorum. Aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarihi ve toplumsal değerlerine bağlılıkları, çalışkanlıkları ve sergiledikleri üstün başarıları ile her zaman gurur vesilemizdir.

Nitelikli, girişimci, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik, ülkemizi hak ettiği yere taşıyacak en temel varlığımızdır.

Gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gayretli çalışmaları ve başarılı projeleriyle dereceye giren tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyor, sizleri sevgiyle muhabbetlerimle selamlıyorum.”

Ahmet Davutoğlu-Başbakan

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aralarında AK Parti Milletvekillerinin yanı sıra ilçe kaymakamı, belediye başkanı, ilçe milli eğitim müdürü, emniyet müdürlerinin de olduğu Üsküdar İl
  • Üsküdar Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreniyle 9’uncu dönem mezunlarını uğurladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in İskenderun Kaymakamlığı’na atanm
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve aileler
  • Oyuncu Buse Varol Tektaş, üniversiteli oldu. Şarkıcı, sunucu, oyuncu Alişan’ın eşi olan Buse Varol Tektaş, Üsküdar Üniversitesi Felsefe bölümünü %50 b
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Randevu Al