Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama

Başbakan Davutoğlu DBFF’de dereceye giren öğrencileri kutladı.

Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 3’üncüsü bu yıl düzenlenen Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde lise öğrencileri, dünyayı değiştirecek fikirleri ile yarışırken yoğun programı nedeniyle programa katılamayan Başbakan Ahmet Davutoğlu başarılı öğrencileri kutladı. Gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz diyen Davutoğlu, başarılı projeleriyle dereceye giren tüm öğrencileri yürekten kutladığını ifade etti.

Başbakan Davutoğlu'ndan DBFF’de dereceye girenlere kutlama
Türkiye’nin tek fikir festivali olan Davranış Bilimleri Fikir Festivali, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşirken festivalde 84 okuldan 226 proje yarıştı.

Festivalin ödül törenine TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ayşe Kardaş, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve festivalde yarışan okullardan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programa çok katılmak isteyip de katılamayan, duygu ve temennilerini yazılı olarak paylaşan Başbakan Ahmet Davutoğlu şu değerlendirmede bulundu.

“Yoğun programım nedeniyle davranış bilimleri fikir festivaline üzülerek katılamıyorum. Aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarihi ve toplumsal değerlerine bağlılıkları, çalışkanlıkları ve sergiledikleri üstün başarıları ile her zaman gurur vesilemizdir.

Nitelikli, girişimci, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik, ülkemizi hak ettiği yere taşıyacak en temel varlığımızdır.

Gençlerimize güveniyor, onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle gayretli çalışmaları ve başarılı projeleriyle dereceye giren tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyor, sizleri sevgiyle muhabbetlerimle selamlıyorum.”

Ahmet Davutoğlu-Başbakan

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al