BAŞARISIZSA YÜZÜNE VURMAYIN

BAŞARISIZSA YÜZÜNE VURMAYIN

A.A

Aileler, çocuklara başarısızlıklarını hatırlatacak veya  yüzlerine vuracak herhangi bir tavır içinde olmayın!

 


İstanbul Milli Eğitim  Müdürü Muammer Yıldız, “Aileler, çocuklara başarısızlıklarını hatırlatacak veya  yüzlerine vuracak herhangi bir tavır içinde olmasınlar” dedi.

Yıldız, çocukların başarılarının  dönemsel olarak değil, uzun vadede düşünülmesi gerektiğini belirterek, ailelerin  hoşlarına gitmeyecek tabloları anlayışla karşılamalarını ve destek olmalarını  istedi.

Her çocuğun iyi bir karne alma isteğinin olduğunu ifade eden Yıldız,  kırık notlarla eve gelen çocukların, bu durumunun aşılabileceğini ve telafi  mekanizmalarını çalıştırmak gerektiğini kaydetti.

Yıldız, ailelerin çocuklarıyla vakit geçirmelerini, ortak program  yapmalarını ve çocukların beklentilerine göre davranmalarını tavsiye etti.

Yarıyıl tatilinde ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesinin  önemine işaret eden Yıldız, bu tatilin bir fırsata dönüştürülmesi ve bunun  yanında çocuğun başarabileceğine inandırılması gerektiğini ifade etti.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'na  girecek öğrencilerin, belli bir programlarının bulunduğunu, öğretmenlerin  öğrencilere hedef gösterdiğini, öğrencilerin de buna uyması gerektiğini  belirterek, öğrencilerden akademik çalışmalarından vazgeçmemelerini istedi.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al