BAŞARISIZSA YÜZÜNE VURMAYIN

BAŞARISIZSA YÜZÜNE VURMAYIN

A.A

Aileler, çocuklara başarısızlıklarını hatırlatacak veya  yüzlerine vuracak herhangi bir tavır içinde olmayın!

 


İstanbul Milli Eğitim  Müdürü Muammer Yıldız, “Aileler, çocuklara başarısızlıklarını hatırlatacak veya  yüzlerine vuracak herhangi bir tavır içinde olmasınlar” dedi.

Yıldız, çocukların başarılarının  dönemsel olarak değil, uzun vadede düşünülmesi gerektiğini belirterek, ailelerin  hoşlarına gitmeyecek tabloları anlayışla karşılamalarını ve destek olmalarını  istedi.

Her çocuğun iyi bir karne alma isteğinin olduğunu ifade eden Yıldız,  kırık notlarla eve gelen çocukların, bu durumunun aşılabileceğini ve telafi  mekanizmalarını çalıştırmak gerektiğini kaydetti.

Yıldız, ailelerin çocuklarıyla vakit geçirmelerini, ortak program  yapmalarını ve çocukların beklentilerine göre davranmalarını tavsiye etti.

Yarıyıl tatilinde ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesinin  önemine işaret eden Yıldız, bu tatilin bir fırsata dönüştürülmesi ve bunun  yanında çocuğun başarabileceğine inandırılması gerektiğini ifade etti.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'na  girecek öğrencilerin, belli bir programlarının bulunduğunu, öğretmenlerin  öğrencilere hedef gösterdiğini, öğrencilerin de buna uyması gerektiğini  belirterek, öğrencilerden akademik çalışmalarından vazgeçmemelerini istedi.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al